Sociálne siete

DOMOV

Smer chce opäť odvolávať ministra vnútra, dôvodom má byť nezvládnutie migračnej krízy

Zverejnené:

Upravené: 25. marca 2022 o 10:03

1031

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Poslanci strany Smeru opätovne predložili do parlamentu návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca z funkcie.

Okrem 27 poslancov Smeru sa pod návrh podpísali aj traja nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor strany. Smer návrh na odvolanie odôvodňuje tým, že Mikulec kriticky nezvláda riadenie utečeneckej krízy, ktorú spôsobil vojenský konflikt na Ukrajine.

„Minister vnútra niekoľkokrát opakoval, že Slovensko je na prípadnú migračnú vlnu z Ukrajiny pripravené a štát má situáciu pod kontrolou. Skutočnosť však bola taká, že štát v koordinácii a riadení utečeneckej krízy kriticky zlyhal, pričom všetku dôležitú prácu odvádzali bežní ľudia, dobrovoľníci a samosprávy,“ uvádza strana v stanovisku, informuje SME.

Schôdza o odvolávaní ministra musí byť podľa zákona predsedom Národnej rady SR zvolaná do siedmich dní. Minister Mikulec by mohol čeliť pokusu o odvolanie už v piatok. Závisieť bude od toho, či sa koalícia dohodne na súdnej mape i stavebných zákonoch a stihne ich prerokovať ešte v piatok, informoval Boris Kollár.

Kollár doplnil, že ak by sa rokovanie o zákonoch z programu aktuálnej 60. schôdze naťahovalo, v piatok o 10.55 h ešte zvolajú poslanecké grémium a dohodnú sa na ďalšom postupe a termíne mimoriadnej schôdze.

Vláda nateraz zrušila svoje doterajšie uznesenia k projektu kongresového centra

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA