Sociálne siete

COVID19

Spojené kráľovstvo darovalo Slovensku 67 nových germicídnych žiaričov proti COVID-19

S využitím žiaričov sa počíta napríklad v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku.

GLOBALNEWS-REDAKCIA

Zverejnené:

Upravené: 26. februára 2021 o 14:36

41

Ilustračná snímka, foto: SITA/AP

SITA

BRATISLAVA – Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska darovalo Slovensku 67 nových germicídnych žiaričov na pomoc obyvateľom v boji proti pandémii COVID-19. Využité budú napríklad v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, alebo aj v odberových miestach, v ktorých pôsobia príslušníci Ozbrojených síl SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Za dar od Spojeného kráľovstva v mene rezortu obrany sa dnes mimoriadnemu a splnomocnenému veľvyslancovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigelovi Bakerovi osobne poďakoval štátny tajomník MO SR Marian Majer. Dar, ktorého hodnota je 31 300 eur, je z grantu Spojeného kráľovstva.

Štátny tajomník Majer zároveň informoval Nigela Bakera o aktuálnej situácii v súvislosti so šírením vírusu COVID-19 na Slovensku, ako aj o plnení asistenčných úloh príslušníkov Ozbrojených síl SR v rámci domáceho krízového manažmentu. Pozornosť venovali aj bilaterálnej spolupráci v oblasti vzdelávania a výcviku vojakov či budúcim možnostiam účasti jednotlivých zložiek ozbrojených síl oboch krajín na spoločných medzinárodných cvičeniach.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA