Sociálne siete

DOMOV

Staré Mesto nesúhlasí so zatvorením trhovísk, obrátilo sa na hlavného hygienika

Mestská časť musela minulý týždeň zatvoriž trhovisko na Žilinskej a streed food na Poľnej.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 16. marca 2021 o 19:21

46

Priestory trhoviska Miletičova v Bratislave, foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Bratislavské Staré Mesto nesúhlasí so zatvorením trhovísk, obrátilo sa na hlavného hygienika. „Zatvorenie obľúbených staromestských trhovísk na Žilinskej a Poľnej sklamalo lokálnych predajcov aj návštevníkov, ktorí v čase pandémie nakupovanie zeleniny či kvetov a jedla považujú za vhodnú a bezpečnú alternatívu supermarketov,“ uviedla mestská časť na sociálnej sieti s tým, že starostka Zuzana Aufrichtová v mene Starého Mesta oficiálnym listom požiadala hlavného hygienika, aby prehodnotil svoje usmernenie o zatváraní trhovísk.

Mestská časť musela minulý týždeň na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave zatvoriť trhovisko na Žilinskej a tiež street food na Poľnej. „Po vykonaní štátneho zdravotného dozoru RÚVZ prevádzkovateľa upozornil, že v zmysle platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19, nie je prevádzkovanie trhových stánkov povolené,“ vysvetlila mestská časť.

Predaj ovocia a zeleniny museli v pondelok pozastaviť aj prevádzky v novomestskej tržnici. „Hygiena prisľúbila, že by sa predmetná vyhláška mala v dohľadnom čase upraviť,“ doplnila mestská časť Nové Mesto.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA