Sociálne siete

DOMOV

Štrbské Pleso dnes otvára lyžiarsku sezónu

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2021 o 22:59

244

large strbske pleso daea
ZDROJ: Interski - Štrbské Pleso - archívne foto, SITA/Radoslav Maťaš

REKLAMA

12. december 2020 10:11 SITA, redakcia

POPRAD – Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách otvorí v sobotu 12. decembra prvé zjazdovky. Okrem prípravy kvalitných podmienok na samotnú lyžovačku venovali v Tatrách pozornosť aj nevyhnutným preventívnym opatreniam. Informoval o tom hovorca spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR) Marián Galajda,

Na Štrbskom Plese začali so zasnežovaním 21. novembra. Následne sa oteplilo, čo skomplikovalo prípravu strediska. „Dnes je situácia taká, že ak sa nič nezmení a bude to možné, chceme pre lyžiarov v sobotu otvoriť prvé zjazdovky – Interski, Turistickú a Junior. Akonáhle nám to poveternostné podmienky dovolia, chceme v zasnežovaní pokračovať, aby sme mohli otvoriť aj zjazdovky Solisko, Esíčko a Furkotku,“ uviedol riaditeľ strediska Štrbské Pleso Peter Tomko. „Na zjazdovkách, ktoré by sme chceli otvoriť v sobotu, máme aktuálne 40 cm technického snehu. V prevádzke bude sedačková lanovka Mostíky a lyžiarske vleky na svahu Interski a na zjazdovke Junior. Lanovka Solisko Express bude v prevádzke iba pre peších návštevníkov,“ doplnil manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Zásadná zmena v tomto stredisku je spojená s parkovaním – to bude možné iba na centrálnom parkovisku pri železničnej a autobusovej stanici, odkiaľ budú do strediska v pravidelných intervaloch premávať skibusy. Ich kapacitu a frekvenciu bude riadiť personál podľa potreby. Okrem skibusu z centrálneho parkoviska do lyžiarskeho areálu budú v zimnej sezóne v prevádzke aj ďalšie, ktoré spoja mestá a obce v podhorí s tatranskými osadami – Poprad so Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou, Tatranskú Lomnicu s Tatranskými Zrubmi.

V Tatranskej Lomnici sú po technickej údržbe od štvrtka 10. decembra opäť v prevádzke lanovky v Tatranskej Lomnici – na Skalnaté Pleso a Lomnický štít. V stredisku naďalej pokračuje aj príprava zjazdoviek, ktoré by mali byť otvorené hneď, ako to podmienky umožnia. V prevádzke je už aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok, na ktorom je od 20. novembra pre verejnosť sprístupnená najväčšia zimná tatranská atrakcia – Tatranský ľadový dóm.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA