Sociálne siete

DOMOV

Sulík ocenil, že návrhy strany na testovanie vláda „v rámci možností“ akceptovala

Zverejnené:

Upravené: 21. januára 2021 o 17:25

54

large sulik bfc
ZDROJ: Richard Sulík, SITA/Alexandra Čunderlíková

REKLAMA

18. január 2021 10:50 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík je rád, že návrhy SaS v súvislosti s testovaním „v rámci možností prešli“. Reagoval tak na nové opatrenia prijaté vládou na boj proti koronavírusu z nedele 17. januára. Sulík podotkol, že okrem iného bude viac mobilných odberových miest a budú fungovať dlhšie. Zamestnávatelia budú testovať dobrovoľne, dostanú riadny manuál, môžu testovať aj cez pracovnú zdravotnú službu, zdravotné stredisko a prostredníctvom všeobecného lekára. Zároveň ministerstvo financií podľa jeho slov vyčlení zdroje na testovanie firiem a dostanú na to príslušné testy.

„Viem, že nie všetci budú spokojní. K dokonalosti sme ďaleko. Ale pracujeme s tým, čo máme a robíme, ako najlepšie vieme. Vopred ďakujem tým, ktorí to chápu a držím celej krajine palce,“ doplnil šéf rezortu hospodárstva.

Sulík vo svojom profile na sociálnej sieti dodal, že váha SaS vo vláde nie je taká silná, aby sa plošné testovanie zrušilo. „Dali sme teda hlavy dokopy a navrhli sme všetko rozumné, čo sa len navrhnúť dalo. Aby bolo testovanie pohodlnejšie, bezpečnejšie a logickejšie. Vďaka tomu sme dostali prísľub, že toto celoplošné testovanie je posledné, že testovacích miest bude viac, aby sme sa tam netlačili a nečakali dlhšie, ako je nevyhnutné,“ zdôraznil.

SaS vo svojom stanovisku, ktoré zaslal hovorca Ondrej Šprlák, uviedla, že presadila na základe svojej politickej sily vo vláde viacero prospešných zmien, vďaka ktorým sa uznesenie vlády SR vylepšilo. Plošné testovanie však podporila poslednýkrát. Podľa SaS je dôležité, že napriek testovaniu, ktoré budú musieť absolvovať viacerí pre prácu, vidí zrozumiteľný plán, ktorého sa vláda SR začne držať. „To súvisí aj s otváraním škôl. Zmysel podporiť uznesenie sme videli aj v snahe vrátiť deti čo najskôr do škôl. Je nevyhnutné, aby sa začali učiť prezenčne a mohli sme dopriať našim žiakom kvalitné vzdelávanie. Máme pred sebou jasný cieľ, ktorého zrealizovateľnosť sa pomaly blíži, a to, že v najmenej zasiahnutých okresoch sa začnú školáci vracať do školských lavíc,“ doplnil podpredseda SaS a minister školstva Branislav Gröhling.

Vláda v nedeľu 17. januára rozhodla, že sa na Slovensku sa pod názvom „Zachráňme spoločne životy“ uskutoční celoplošné skríningové testovanie. Prebiehať bude od pondelka 18. januára a potrvá do utorka 26. januára. Zákaz vychádzania sa predlžuje do nedele 7. februára.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA