Sociálne siete

DOMOV

Téma lyžiarskych stredísk ešte nie je uzavretá, rozhodnúť by sa mohlo budúci týždeň

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 10:51

69

large lyzovanie fbb
ZDROJ: Ilustračné foto, Unsplash/Harrison Moore

REKLAMA

5. december 2020 09:25 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Téma lyžiarskych stredísk ešte nie je uzavretá. Ako po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR uviedol včera hlavný hygienik SR Ján Mikas, pri rozhodovaní treba vychádzať z epidemiologickej situácie. Tá je podľa neho zatiaľ veľmi vážna, treba mať však nachystaný aj plán, kedy by situácia lyžovačky dovoľovala. Pandemická komisia v piatok prediskutovala aj semafor, ktorý predložilo ministerstvo dopravy. Konzílium odborníkov si ho má cez víkend preštudovať a v priebehu budúceho týždňa sa pokúsia vypracovať plán, ktorý by bol použiteľný.

„V súčasnosti nie je v našej vyhláške obmedzené lyžovanie a budeme to potrebovať upraviť. Čiastočne sa pozeráme aj na okolité krajiny, ako sa k tomu postavia,“ vysvetlil Mikas. Dodal, že Francúzsko, Taliansko a Nemecko skôr tlačia na to, aby lyžiarska sezóna nezačala skôr ako v januári, Rakúsko a Švajčiarsko plánujú niektoré lyžiarske strediská otvoriť. „Musíme si zvážiť aj to, aby naši občania necestovali do týchto krajín a naspäť, čím by sa zase zvýšila mobilita a možnosť zanesenia infekcie, budeme sa snažiť nájsť kompromis,“ povedal hlavný hygienik. Tento kompromis si vie predstaviť, ak nebudú plné nemocnice a ľudia nebudú vo veľkom zomierať.

„Vieme si predstaviť aj kompromis, kde budú jasne nastavené pravidlá, kde bude mať miesto aj antigénové testovanie a dodržiavanie základných hygienických opatrení. Pracujeme na tom,“ uzavrel Ján Mikas.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA