Sociálne siete

DOMOV

V Hniezde záchrany univerzitnej nemocnice našli zdravého chlapca

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 15:53

233

fcdf

REKLAMA

19. október 2020 13:30 SITA, redakcia

KOŠICE 19. októbra (SITA) – Do Hniezda záchrany Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) bolo v sobotu 17. októbra popoludní vložené dieťa. Chlapec mal 3 090 gramov a 50 centimetrov. Informovala o tom Ivana Vaněková z komunikačného oddelenia UNLP Košice.

„Bábätko sme hneď merali, vážili a spísali sme všetky potrebné údaje. Urobili sme základné odberové vyšetrenia, ako napríklad krvný obraz, biochémiu aj výter na ochorenie COVID-19, ktorý bol negatívny. Bolo oblečené v čistom oblečení a nenachádzal sa pri ňom žiaden odkaz. Jeho klinický stav je dobrý, aj keď má miernu novorodeneckú žltačku,“ uviedla primárka Neonatologického oddelenia UNLP Iveta Kostelníková.

„Po prvotnom vyšetrení dieťatka mu naši zdravotníci určili aj predpokladaný dátum narodenia, určený bol na 12. októbra, pretože bábätko má ešte zaschnutý pupočník a tiež aj novorodeneckú žltačku,“ spresnila Kostelníková.

Zdravotníci hneď po nájdení dietaťa kontaktovali sociálnu sestru, ktorá následne postúpi túto informáciu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a matričnému úradu. Úrad bude teraz zodpovedný za jeho umiestnenie do náhradnej rodiny. Jeho biologickí rodičia už nemajú možnosť cez nemocnicu získať dieťa späť, v prípade záujmu musia komunikovať so spomínaným úradom.

Hniezdo záchrany funguje v UNLP od roku 2005. Spolu tu zatiaľ matky či iní rodinní príslušníci priniesli 18 detí, z toho 12 chlapcov a šesť dievčat. Naposledy sa tak stalo v máji tohto roku.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA