Sociálne siete

COVID19

V marci mala doraziť ďalšia dodávka ruskej vakcíny, rezort sa k tomu nechce vyjadrovať

Ministerstvo zdravotníctva na svojich pravidelných tlačových konferenciách tri týždne po sebe informovalo, že je aktuálne dodaných 200-tisíc vakcín Sputnik V, ďalších 200-tisíc malo prísť v marci.

Zverejnené:

Upravené: 30. marca 2021 o 8:53

314

sputnik
Ilustračné foto, zdroj: SITA/AP Photo/Tibor Rosta/MTI

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA  – V marci mala na Slovensko doraziť ďalšia dodávka ruskej vakcíny Sputnik V, nateraz však nie je jasné, či už prišla. Rezort zdravotníctva sa nechce k dodávkam vyjadrovať. „Ministerstvo zdravotníctva bude informovať o ďalšom postupe v nadväznosti na to, ako sa oboznámi so závermi Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv,“ odpovedala na otázky agentúry SITA hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ministerstvo na svojich pravidelných tlačových konferenciách tri týždne po sebe informovalo, že je aktuálne dodaných 200-tisíc vakcín Sputnik V, ďalších 200-tisíc malo prísť v marci. Počas poslednej tlačovej konferencie k aktuálnej epidemickej situácii rezort informoval o dodávkach ostatných vakcín, k ruskej vakcíne sa však už nevyjadroval. Minister financií poverený riadením ministerstva zdravotníctva Eduard Heger v piatok uviedol, že laboratórne výsledky ruskej vakcíny Sputnik V by mohli byť známe budúci týždeň. Viac sa však k ruskej vakcíne nevyjadroval, rezort chce výsledky prezentovať na samostatnej tlačovej konferencii.

Premiér Igor Matovič na začiatku mesiaca informoval, že v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov príde na Slovensko milión vakcín, teda pre pol milióna ľudí. Ako ďalej uviedol na tlačovej konferencii na Letisku Košice, následne v máji a júni má prísť ďalší milión vakcín.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA