Sociálne siete

DOMOV

V nemocniciach či odberových miestach na Slovensku je nasadených 262 vojakov

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 16:23

133

q Uv Gd Qe T Ork Dl LLLQ vojaci ffadb

REKLAMA

12. október 2020 10:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 12. októbra (SITA) – Ozbrojené sily aktuálne vykonávajú operáciu „Spoločná hradba“, v rámci ktorej je oddnes nasadených 262 vojakov v 14 mobilných odberových miestach, na 12 regionálnych úradoch verejného zdravotníctva (RÚVZ) a 16 nemocniciach na území Slovenskej republiky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ako ďalej priblížila, na základe požiadaviek krízového štábu ministerstva zdravotníctva vojaci pomáhajú s usmerňovaním a administratívou prichádzajúcich na vstupoch do nemocníc a mobilných odberových miest. Tiež s vyhľadávaním a trasovaním prípadov v RÚVZ. „Na základe požiadavky sme pripravení poskytnúť asistenciu príslušníkom policajného zboru a mestskej polície pri kontrole dodržiavania opatrení epidemiológov,“ uviedla Kovaľ Kakaščíková.

Nasadení vojaci budú pôsobiť v časoch a smenách podľa spresnenia jednotlivých úradov, nemocníc a odberových miest. Podľa hovorkyne rezortu obrany pre potreby dohľadávania a trasovania vyčlenilo MO SR viac ako 200 kusov výpočtovej techniky a potrebné množstvo mobilných telefónov.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA