Sociálne siete

COVID19

Vláda schválila novú mapu okresov podľa aktuálnej rizikovosti šírenia koronavírusu

Do štvrtého stupňa varovania, teda čiernej farby v rámci regionálneho rozdelenia, sa dostane 19 okresov.

Zverejnené:

Upravené: 17. februára 2021 o 12:02

138

krajci
Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, zdroj: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Vláda v stredu schválila aktualizáciu mapy okresov podľa aktuálnej rizikovosti s ohľadom na šírenie ochorenia COVID-19. Návrh predložil minister zdravotníctva Marek Krajčí, nové rozdelenie okresov bude platiť od 22. februára.

Do štvrtého stupňa varovania, teda čiernej farby v rámci regionálneho rozdelenia, sa dostane 19 okresov. Medzi čierne sa zaradia okresy Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Revúca, Rožňava, Šaľa, Snina, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce a Zvolen. Pre 50 okresov bude platiť tretí stupeň varovania a druhý stupeň sa bude vzťahovať na 10 okresov Slovenska.

Epidemická situácia na Slovensku sa nezlepšuje a ostáva aj naďalej vážna. Vyplýva to z údajov, ktoré v utorok po rokovaní pandemickej komisie zverejnil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Reprodukčné číslo nie je pod hodnotou jeden, mobilita mierne rastie, 14-dňová incidencia aj pozitivita testov je stabilizovaná, hospitalizácie však postupne pribúdajú a rastie aj počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Priemerne na Slovensku zomiera denne v súvislosti s pandémiou 108 pacientov.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA