Sociálne siete

COVID19

Za 24 hodín sa do čakárne prihlásilo už vyše 126-tisíc záujemcov o očkovanie

Podľa Eduarda Hegera je očkovanie cestou k víťazstvu, lebo práve očkovanie je dobrým nástrojom na to, aby nás vyviedlo z pandémie.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 18. marca 2021 o 19:20

28

Ilustračné foto, zdroj: Unsplash

SITA

BRATISLAVA – Nový systém registrácie na očkovanie, takzvaná čakáreň, funguje aj po 24 hodinách bez problémov. Svedčí o tom, že za ten čas sa prihlásilo do systému vyše 126-tisíc ľudí, pričom viacerí z nich už aj dostali pozvánku na očkovanie. Uviedol to na dnešnej tlačovej besede minister financií a zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger s tým, že vďaka čakárni môžu deti a vnuci zaregistrovať na očkovanie svojich rodičov alebo starých rodičov. Ako podotkol, ľudia sa môžu prihlásiť na základe veku, pričom pri očkovaní už nehrá žiadnu rolu rýchlosť prihlásenia.

„Očkovanie je cestou k víťazstvu, lebo práve očkovanie je dobrým nástrojom na to, aby nás vyviedlo z pandémie,“ dodal Eduard Heger. Zároveň zdôraznil, že nikto nemusí mať strach z očkovania, lebo vakcíny sú bezpečné a kvalitné. Minister financií sa poďakoval za spustenie čakárne Národnému centru zdravotníckych informácií (NCZI), rezortu zdravotníctva a ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI). Podľa ministerky informatizácie Veroniky Remišovej spusteniu systému predchádzalo testovanie, pričom sa bude pracovať na jeho zlepšovaní.

Nový registračný formulár je súčasťou stránky korona.gov.sk. Záujemcovia o očkovanie si v prvom kroku vyberú, ku ktorej priorizovanej skupine patria, či už sú to zdravotníci, zamestnanci zariadení sociálnych služieb či majú vek nad 60 rokov. V prvom kroku vyplnia aj svoje osobné údaje a telefónne číslo. V ďalších krokoch si žiadatelia môžu vybrať najbližšie vakcinačné centrá a termín očkovania.

Po registrácii príde žiadateľovi SMS správa a mail s potvrdením registrácie a s PIN kódom, ktorý bude žiadateľovi slúžiť v prípade, ak bude chcieť zmeniť svoj termín očkovania. NCZI bude žiadateľa informovať o pridelenom termíne a mieste očkovania najneskôr 48 hodín pred samotnou vakcináciou. Druhý termín vakcinácie bude žiadateľovi pridelený automaticky a do rovnakého vakcinačného centra, ako pri prvej vakcinácii. Kapacita čakárne bude na úrovni 750-tisíc prihlásení za hodinu. Nový systém by už podľa NCZI nemal skolabovať.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA