Sociálne siete

DOMOV

Žilinka sa ohradil voči tvrdeniam, že zhanobil pamiatku obetí okupácie

Zverejnené:

Upravené: 14. februára 2022 o 9:25

597

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradzuje voči tvrdeniam, že pripodobnením návrhu obrannej zmluvy s USA a okupačnej zmluvy zneuctil a zhanobil pamiatku obetí alebo sa vysmial obetiam invázie z roku 1968.

„Musím sa veľmi dôrazne ohradiť voči verejne prezentovaným tvrdeniam, že som pripodobnením návrhu dohody a zmluvy zneuctil a zhanobil pamiatku obetí či vysmial sa obetiam invázie z roku 1968,“ napísal Žilinka na svojej facebookovej stránke.

Tvrdenia niektorých politikov sú podľa neho vytrhávaním jeho vyjadrení z kontextu. Tvrdí, len citoval niektoré články zmluvy z októbra 1968 vzťahujúce sa na suverenitu, nezasahovanie do vnútorných záležitostí či povinnosť zachovávať právny poriadok ČSSR, a to so záverom, že „takáto právna úprava bola nepochybne výhodnejšia ako tá, ktorá bola poslancom predkladaná na odsúhlasenie“.

Podľa neho išlo o záver výlučne z pohľadu formálno-právneho, v kontexte právnych nedostatkov a z nich plynúcich dosahov predkladaného vyrokovaného textu dohody.

„Text môjho vystúpenia neobsahoval jedinú zmienku a ani slová, z ktorých by bolo možné, a to ani nepriamo, vyvodzovať, že inváziu vojsk Varšavskej zmluvy do ČSSR v roku 1968 považujem za správnu, či z ktorých by bolo možné vyvodzovať neúctu k pamiatke obetí invázie,“ dodal Žilinka.

Hovorca Pentagónu nepotvrdil tvrdenia, že sa ruská invázia začne v stredu

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA