Sociálne siete

DOMOV

Známy youtuber a Sloboda zvierat vytvorili prvého psieho chatbota

Už je to rok, čo sa vinou pandémie preniesli naše životy do online sveta. Dospelí v ňom pracujú, deti sa v ňom učia a prostredníctvom rôznych aplikácií sa v ňom stretávame aj so svojimi blízkymi a príbuznými. Nikto z nás to takto nechcel, no vírus sa nikoho z nás nepýtal.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 7:13

288

sloboda zvierat
Zdroj: Facebook/TÁ NAŠA CIRI

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA –  My ľudia si to ako-tak dokážeme vysvetliť a porozumieť tomu, zvieratká sú však na tom často oveľa horšie. Najmä tým, ktoré sa ocitli v útulkoch, mimoriadne chýba ľudský dotyk a láska. Mnohým zasa chýbajú prechádzky, hladkanie či len také obyčajné hranie sa s nimi.

Sloboda zvierat prišla so zaujímavým konceptom, pričom online projekt má priniesť povedomie o tom, s akými povinnosťami treba rátať, ak sa rozhodneme zadovážiť si domáce zviera. „Cieľom tohto unikátneho projektu je to, aby si všetci, ktorí chcú domáce zvieratko, mohli vopred vyskúšať, čo to asi obnáša. Zároveň chceme aj v súčasnej lockdownovej dobe umožniť starať sa, aspoň takto virtuálne, o psíka aj tým, ktorých životy sa preniesli do online sveta na počítače, tablety a mobily. Prvý psí chatbot nám dáva možnosť veľmi interaktívne sa starať o zvieratko, aj keď máme obmedzené možnosti chodiť von či do prírody,“ zhodujú sa tvorcovia projektu na stránke Slobody zvierat.

Vychádzajúc z tejto skúsenosti spojila Sloboda zvierat svoje silys influencerom Matúšom (@ToJeTenNášMatúš), agentúrou Wiktor Leo Burnett a Leopard Production, aby vytvorili absolútne unikátnu vec – prvého psieho chatbota na Slovensku. Jeho tvárou sa pritom nestal nik iný ako Matúšov miláčik a jeden z najznámejších psov slovenského Instagramu, Ciri. Vďaka chatbotovi si tak bude môcť každý skúsiť, aké je starať sa o tohto hviezdneho psíka a nažívať s ním. A to so všetkým, čo k ozajstnému psovi patrí.

Virtuálna Ciri ti podá labku, prinesie hračku, bude sa maznať a počúvať na slovo – ale iba ak sa jej budeš pravidelne venovať. Ako švajčiarsky ovčiak má totiž extrémne veľa energie a vyžaduje si od majiteľa mimoriadnu pozornosť. Okrem toho ju budeš musieť, ako inak, každý deň poriadne nakŕmiť a doplniť jej tekutiny. Ako to ten náš Matúš a Sloboda zvierat urobili? Aby všetko fungovalo tip-top, spojili sa pri vývoji s profesionálmi zo softvérovej technologickej spoločnosti Predu, s. r. o., ktorí sa špecializujú práve na vytváranie chatbotov.

Pripomína ti to staré dobré tamagoči? Istá podobnosť tam možno je, veď všetci si predsa pamätáme, že aj postarať sa o zvieratko na baterky nám občas dalo zabrať viac, ako by sme čakali.

Starostlivosť o to skutočné je však oveľa náročnejšia. Preto na ulici každoročne končia tisíce domácich zvierat. Sú to zatúlané psíky a mačičky, ktoré sa svojim majiteľom jednoducho stratili alebo ich vyhodili na ulicu nezodpovední ľudia. Takí, ktorí chceli novou „hračkou“ potešiť seba alebo svoje deti a po čase zistili, že to jednoducho nezvládajú.

„Za rok 2020 sme len v bratislavskom útulku poskytli pomoc 2 148 zvieratám v núdzi, 800 sme vrátili pôvodným majiteľom a viac ako tisícke našli nový domov. Pomoc dostalo aj 650 ferálnych mačiek žijúcich dlhodobo v uliciach miest. Väčšinu svojich aktivít financujeme z darov verejnosti. Jej spoluúčasť na záchrane zvierat je nevyhnutnosťou“, hovorí Kristína Devínska zo Slobody zvierat.“ Preto skôr, ako si nejaké zvieratko zaobstaráš, vyskúšaj si to s Ciri. Iba teraz máš jedinečnú šancu zistiť, aké je mať doma jedného z najznámejších psov slovenského Instagramu. Tá naša Ciri ťa už netrpezlivo očakáva na Facebooku pod profilom @TáNašaCiri.

rodeny psickar

Zdroj: Sloboda zvierat

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA