Sociálne siete

Ekonomika

Polovica firiem u nás predpokladá tento rok kombináciu práce z domu a dochádzania na pracovisko

Polovica firiem u nás predpokladá tento rok kombináciu práce z domu a dochádzania na pracovisko

Zverejnené:

Upravené: 4. januára 2021 o 11:00

47

large pocitac eaac
ZDROJ: Ilustračné foto, Unsplash/LAUREN GRAY

REKLAMA

4. január 2021 10:37 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Približne polovica firiem na Slovensku predpokladá pre rok 2021 efektívnu kombináciu práce z domu a dochádzania na pracovisko. Ako ďalej vyplynulo z prieskumu HR Pulse, ktorý iniciovala spoločnosť Profesia spolu so svojou českou pobočkou a Open HR Forum, desatina slovenských personalistov potvrdila, že v roku 2020 dospeli k rozhodnutiu o znižovaní kancelárskych kapacít a zavedení zdieľaných pracovných stolov. Zamestnanci tak budú pracovať prevažne z domu a do práce budú chodiť iba tí, ktorí to v daný deň budú nevyhnutne potrebovať.

Približne štyri z desiatich firiem na Slovensku taktiež v prieskume potvrdili, že zamestnanci sú počas dlhodobej práce z domu spokojnejší alebo rovnako spokojní ako v časoch pred Covidom. „Zároveň však treba dodať, že nálady zamestnancov sú rôznorodé a nie každému práca z domu vyhovuje. Približne štvrtina firiem u nás potvrdila, že ich pracovníci cítia väčšiu nepohodu, prípadne sú menej spokojní,“ konštatuje Profesia. Pracovníkom chýba najmä kontakt s kolegami.

Do prieskumu sa zapojilo 128 firiem na Slovensku a 228 zamestnávateľov v Českej republike. Dáta sa zberali v októbri a novembri 2020. Najväčšie zastúpenie mali špecialisti z oblasti ľudských zdrojov v IT, obchode či vo výrobe. Podľa výsledkov pritom personalisti v Českej republike riešia aktuálne témy v súvislosti s pandémiou podobne ako HR odborníci na Slovensku.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA