Sociálne siete

Ekonomika

Prvých 30 úsekov ciest I. triedy v hodnote 23 miliónov sa začne opravovať už v najbližších dňoch

Cieľom rezortu dopravy aj Slovenskej správe ciest je preinvestovať na opravu celkovo 180 kilometrov ciest I. triedy v tomto roku 50 miliónov eur.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

52

Minister dopravy Andrej Doležal, foto: Foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Prvých tridsať úsekov ciest I. triedy v hodnote 23 miliónov sa začne opravovať už v najbližších dňoch. Ako informoval minister dopravy Andrej Doležal prostredníctvom sociálnych sietí, je to prvá fáza v rámci veľkoplošných opráv ciest I. triedy, pričom sa opraví spolu 90 kilometrov. Ako dodal, ešte tento rok bude Slovenská správa ciest (SSC) pokračovať s ďalšou várkou. Cieľom rezortu dopravy aj SSC je preinvestovať na opravu celkovo 180 kilometrov ciest v tomto roku 50 miliónov eur.

Veľkoplošné opravy ciest I. triedy vrátane mostov sa dotknú opravy približne 520 kilometrov ciest na území Slovenska. Rekonštrukcie ciest v hodnote 160 miliónov eur potrvajú štyri roky. Podľa ministra dopravy cesty I. triedy sú nosným dopravným systémom a preto si zaslúžia oveľa väčšiu pozornosť zo strany štátu. Opravy sa dotknú všetkých samosprávnych krajov. Najviac úsekov treba riešiť podľa Doležala v Banskobystrickom kraji, kde sa opraví za 1,9 milióna eur 46 kilometrový úsek.

V Košickom a Prešovskom kraji sa opravia cesty na štyroch úsekoch v hodnote 3,6 milióna eur. V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji sa opraví v rámci prvého balíka päť úsekov ciest za 3,6 milióna eur. Čo sa týka Trenčianskeho a Žilinského kraja, tak tam sa opravy dotknú deviatich úsekov ciest v hodnote 3,3 milióna eur. Podľa Andreja Doležala spomínané opravy budú celoplošnou kompletnou modernizáciu ciest, ktoré prispejú k celkovej bezpečnosti cestnej premávky na Slovensku.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA