Sociálne siete

Ekonomika

S angličtinou sú platy ponúk takmer o polovicu vyššie

Zverejnené:

Upravené: 30. januára 2021 o 15:59

389

large kancelaria ebfca
ZDROJ: Ilustračné foto, Unsplash/Gabrielle Henderson

REKLAMA

6. december 2020 11:11 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Ak chcete mať v Bratislave nadpriemerný plat, bez kvalitnej znalosti anglického jazyka sa takmer nepohnete. Angličtina je takmer nevyhnutná pre dosiahnutie kvalitného vzdelania a úspechu v kariére. Potvrdzujú to dáta pracovného portálu Profesia.sk, podľa ktorého sú v pracovných ponukách napísaných v angličtine ponúkané platy takmer o polovicu vyššie.

Znalosť anglického jazyka nielen výrazne zvyšuje šance na uplatnenie sa na trhu práce, ale často ju môžeme vnímať aj ako podmienku na kariérny rast, tvrdí v tlačovej správe PR manažérka portálu Profesia.sk Nikola Richterová. Viac ako tretina pracovných ponúk na tomto portáli požaduje anglický jazyk. “Ešte viac sa vyžaduje znalosť tohto jazyka v Bratislavskom kraji. Znalosť angličtiny je v Bratislave a okolí podmienkou v takmer polovici pracovných ponúk (48 percent),” doplnila.

Dôvodom na takto vysokú požiadavku znalosti angličtiny je najmä otvorenosť nášho trhu. Súkromné zahraničné spoločnosti patria k najvýznamnejším zamestnávateľom a ponuky v anglickom jazyku patria medzi tie najlepšie hodnotené z hľadiska platov. “Približne desatina pracovných ponúk na pracovnom portáli Profesia.sk je uverejnená v anglickom jazyku. To uchádzačov o prácu často odrádza. Kým na jednu ponuku v slovenčine zareaguje v roku 2020 v priemere takmer 30 uchádzačov, pri inzerátoch v angličtine je to zhruba 13 ľudí,“ uviedla Richterová. Pracovné inzeráty v anglickom jazyku pritom podľa nej ponúkajú v priemere o 44 percent vyšší plat ako ponuky v slovenčine.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA