Sociálne siete

Ekonomika

Slovenská pošta otestuje zamestnancov aj pred veľkonočnými sviatkami

Slovenská pošta ako jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku od novembra pravidelne testuje svojich zamestnancov na COVID-19.

Zverejnené:

Upravené: 1. apríla 2021 o 8:00

261

posta
Ilustračná foto, Globalnews, Petra Šturdíková

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Pošta od novembra vykonala takmer 8 500 antigénových testov. Aj bezprostredne pred nastávajúcimi sviatkami sa zamestnanci pošty budú môcť otestovať, aby mohli bez obáv stráviť sviatky vo svojich rodinách. Pošta ich v rámci internej komunikácie prosí o striktné dodržiavanie veľkonočného desatora. Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.

Viac ako 12 000 zamestnancov Slovenskej pošty už rok pracuje v prvej línii. Pošta poskytuje svoje služby nepretržite v každej fáze epidémie bez ohľadu na jej intenzitu. Na zabezpečenie všetkých ochranných, bezpečnostných a hygienických opatrení vynaložila pošta od marca 2020 takmer 1 300 000 €. Zároveň dbá o to, aby návštevníci pobočiek aj zamestnanci dodržiavali tieto opatrenia, ktoré majú minimalizovať riziko šírenia nákazy COVID-19. Pri návštevách pobočiek pošty klienti spotrebovali 35 000 litrov dezinfekčných roztokov a vykonalo sa 512 mimoriadnych dezinfekcií pôšt. Do týchto dní zamestnanci pošty pri práci spotrebovali 1 320 000 párov rukavíc, 140 000 osobných dezinfekčných prostriedkov, používali 130 000 rúšok, 300 000 respirátorov, 2 800 ochranných oblekov a 2 300 ochranných štítov.

Slovenská pošta sa po celý rok usilovala a naďalej usiluje kvalitne zabezpečiť plynulé poskytovanie služieb klientom aj napriek tomu, že pandémia sa nevyhýba ani pracovníkom pošty. Počty zamestnancov, ktorí sú v dôsledku pandemického ochorenia, karantény, inej práceneschopnosti či z iného dôvodu mimo práce, sa v priemere pohybujú okolo 14 % denne, čo predstavuje cca 1700 zamestnancov. Aj preto Slovenská pošta na krízovom štábe rozhodla umožniť pracovníkom pošty počas veľkonočných sviatkov stráviť mimo pracovísk v pobočkách niekoľko po sebe nasledujúcich dní, aby načerpali nové sily a mohli sa zdraví vrátiť späť do práce. Dovoľujeme si klientov požiadať o pochopenie, že z tohto dôvodu budú pobočky pošty v sobotu 3. apríla 2021 zatvorené a klientov radi opäť privítame v bežných hodinách pre verejnosť v utorok 6. apríla 2021.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA