Sociálne siete

Ekonomika

Takmer dve tretiny podnikateľov nie sú spokojné s pomocou vlády počas pandémie

Komunikáciu vlády s podnikateľským sektorom považuje podľa prieskumu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory za pozitívnu 5 % respondentov.

Zverejnené:

Upravené: 10. februára 2021 o 10:23

57

podnikatel
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Scott Graham

SITA

BRATISLAVA – S formou a intenzitou pomoci zo strany štátu počas pandémie nie je spokojných 61 % členov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK). Vyplýva to z prieskumu, ktorý komora realizovala v závere minulého roka. Podľa jeho výsledkov zároveň sedem z desiatich respondentov hodnotilo kvalitu podnikateľského prostredia v uplynulom roku ako nepriaznivú. Podľa 6 % opýtaných bola priaznivá a podľa asi štvrtiny podnikateľov stagnovala.

Komunikáciu vlády s podnikateľským sektorom považuje podľa prieskumu za pozitívnu 5 % respondentov. Od roku 2015 má pritom podiel pozitívnych hodnotení mierne klesajúci trend. Podiel negatívnych hodnotení, naopak, mierne stúpa. V uplynulom roku vzrástol na 49 %. „Za najväčšie riziko pre podnikanie bolo aj v roku 2020 považované vysoké daňové a odvodové zaťaženie, ako druhé pokles zahraničného dopytu v dôsledku krízy nasledovaný nízkou vymáhateľnosťou práva,“ konštatuje SOPK.

Slovenská obchodná a priemyselná komora je verejnoprávna inštitúcia. Pôsobí na celom území Slovenska a je zameraná na ochranu a podporu podnikania a na koordináciu spoločných záujmov svojich členov v podnikateľskej činnosti doma i v zahraničí. Členmi komory sú právnické aj fyzické osoby, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť v hospodárskych odvetviach, alebo ktoré majú svojim zameraním vzťah k podnikateľskej činnosti. Od roku 1996 je členstvo v komore dobrovoľné.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA