Sociálne siete

Ekonomika

Vláda uhradila samosprávam 55 miliónov eur na výdavky spojené s bojom proti pandémii

V tomto roku prepláca vláda aj výdavky súvisiace so zabezpečením skríningového testovania, k 17. marcu poskytlo Ministerstvo vnútra SR finančné prostriedky pre mestá a obce v sume 37,98 milióna eur.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

21

Ilustračné foto, zdroj: Unsplash

SITA

BRATISLAVA – Vláda prostredníctvom Ministerstva vnútra SR (MV SR) k 17. marcu uhradila samosprávam 55 miliónov eur na výdavky spojené s bojom proti pandémii koronavírusu. Ďalšie sú preverené a čakajú na úhradu. Rezort pripomína, že zabezpečuje aj distribúciu testov či ochranných pracovných prostriedkov obciam a školám. V tlačovej správe o tom informovala Marta Fabianová z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra.

V roku 2020 MV SR preplatilo obciam, mestám a mestským častiam výdavky súvisiace so záchrannými prácami počas mimoriadnej situácie v sume 7,86 milióna eur. Na úhradu výdavkov jesenného testovania obyvateľstva rozposlali v roku 2020 na príslušné okresné úrady pre mestá a obce finančné prostriedky v sume 9,33 milióna eur.

V roku 2021 prepláca vláda aj výdavky miest, obcí a zamestnávateľov súvisiace so zabezpečením skríningového testovania obyvateľstva. K 17. marcu poskytlo ministerstvo finančné prostriedky pre mestá a obce v sume 37,98 milióna eur a ďalších 3,28 milióna eur výdavkov je verifikovaných a čaká na úhradu. Rezort tiež uhradil právnickým osobám 1,13 milióna eur, verifikovaných a pripravených na úhradu je ďalších 231-tisíc eur.

Pre zabezpečenie celoplošného testovania a testovania prostredníctvom mobilných odberných miest rozviezlo MV SR od jesene 2020 do súčasnosti takmer 22 miliónov testov. Rezort tiež pomohol ministerstvu školstva s rozvozom respirátorov FFP2 pre školy v rámci celej SR. Správa štátnych hmotných rezerv pridelila pre materské, základné a stredné školy 544 536 respirátorov. Prostredníctvom centier podpory MV SR rozvážalo na jednotlivé okresné úrady pre obce aj ochranné pracovné prostriedky.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA