Sociálne siete

Ekonomika

Železničná spoločnosť Slovensko dočasne obmedzila vlakovú dopravu na Slovensku

Výber vlakov zahrnutých do optimalizácie bol zo strany ZSSK realizovaný tak, aby boli cestujúcim k dispozícii buď vlakové spojenia, alebo iná alternatíva dopravy.

Zverejnené:

Upravené: 27. marca 2021 o 10:56

155

stanica vlak
Ilustračné foto, foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA  – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) mimoriadne obmedzila vlakovú dopravu na Slovensku. Výber vlakov zahrnutých do optimalizácie bol realizovaný tak, aby boli cestujúcim k dispozícii buď vlakové spojenia, alebo iná alternatíva dopravy. Ako informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč, redukcia dopravných výkonov je dočasná, bude trvať od 28. marca do 1. mája. To korešponduje aj s termínom predĺženia núdzového stavu. Optimalizácia je reakciou rezortu dopravy na pandémiu, predĺženie núdzového stavu a zákaz vychádzania po 20:00 hodine. ZSSK už dlhodobo pre pandémiu zaznamenáva výrazný pokles počtu prepravovaných cestujúcich. Mimoriadna optimalizácia vlakov s platnosťou od 28. marca do 30. apríla 2021 nastane aj v diaľkovej doprave.

Zrušené budú vlaky ako Ex 141 Ostravan, Ex 142 Ostravan, Ex 144 Ostravan, Ex 145 Ostravan (Žilina – Praha./ Praha – Žilina) či Ex 530 Urpín (Banská Bystrica – Bratislava). Od 27. marca budú zrušené rýchliky, a to RR 705 Považan, RR 707 Považan, RR 712 Považan, RR 714 Považan (Bratislava – Žilina / Žilina – Bratislava). Od 28. marca bude RR 713 Považan (Bratislava – Žilina) vedený so zmeneným obmedzením.

Aj v prípade ďalších rýchlikov sa rozhodlo o zrušení alebo obmedzení. Viaceré vlaky v jednotlivých krajoch budú zrušené, obmedzené, alebo vedené podľa sobotňajšieho grafikonu vlakovej dopravy. Niektoré vybrané vlaky budú vedené odchýlne pre zabezpečenie dopravy do zamestnania. „Presné a aktuálne časy odchodov a príchodov vlakov nájdu cestujúci na našej webovej stránke www.zssk.sk,“ dodal Tomáš Kováč.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA