Sociálne siete

Kultúra

Zomrela Mary Wilson, známa ako jedna z pôvodných členiek The Supremes

Rodáčka z Greenville v Mississippi skonala v pondelok v noci doma v Las Vegas.

Zverejnené:

Upravené: 10. februára 2021 o 14:50

198

Mary Wilson
Mary Wilson, zdroj: SITA/AP Photo

SITA

LAS VEGAS – Vo veku 76 rokov zomrela spoluzakladateľka a najdlhšie pôsobiaca členka vokálnej skupiny The Supremes Mary Wilson. Rodáčka z Greenville v Mississippi skonala v pondelok v noci doma v Las Vegas, no príčinu jej smrti zatiaľ nezverejnili. Informoval o tom jej mediálny zástupca Jay Schwartz.

Wilson tvorila prvú úspešnú zostavu The Supremes spolu s Dianou Ross a Florence Ballard, pričom Ballard v roku 1967 nahradila Cindy Birdsong a Wilson v skupine zostala až kým ju vydavateľstvo Motown v roku 1977 oficiálne nerozpustilo.

The Supremes

Archívna snímka z roku 1964 – skupina The Supremes, zľava: Florence Ballard, Mary Wilson a Diana Ross. Zdroj: SITA/AP Photo/Bob Dear

Prvým hitom formácie bola pieseň Where Did Our Love Go, ktorú vydali 17. júna 1964. Wilson neskôr v rozhovore pre agentúru The Associated Press v roku 2014 prezradila, že si uvedomila, že majú hit, keď miesto autobusom, cestovali domov lietadlom.

V rýchlom slede nasledovali ďalšie štyri No. 1 hity – Baby Love, Come See About Me, Stop! In the Name of Love a Back in My Arms Again. The Supremes nahrali aj ďalšie úspešné piesne, ako You Can’t Hurry Love, Up the Ladder to the Roof alebo Love Child.

Na správy o úmrtí svojej bývalej speváckej kolegyne už stihla prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter reagovať aj Diana Ross. „Práve som sa zobudila na túto správu,“ napísala 76-ročná hudobná legenda a zároveň vyjadrila sústrasť rodine Mary Wilson. „Pripomína mi to, že každý deň je dar,“ skonštatovala tiež a poznamenala, že na spoločné časy v Supremes má veľa „úžasných spomienok“.

Zakladateľa Motownu Berryho Gordyho správa o úmrtí Mary Wilson podľa jeho slov „nesmierne šokovala a zarmútila“. Označil ju pritom za dôležitú členku motownskej rodiny a Supremes za miláčikov Motownu.

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA