Sociálne siete

Nezaradené

Národný onkologický ústav má zvýšený počet zdravotníkov nakazených koronavírusom

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 12:33

358

large IMG  m cba
ZDROJ: SITA/Marko Erd

REKLAMA

30. november 2020 15:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave má zvýšený počet zdravotníkov nakazených koronavírusom. Z celkového počtu viac ako 900 zamestnancov bolo počas uplynulých dní na COVID-19 pozitívne testovaných 51 z nich, čo predstavuje 6 percent a ide o vysoký nárast. Krízový štáb, ktorý v NOÚ zasadal, preto prijal nevyhnutné opatrenia. Tie sa dotknú nielen zamestnancov, ale aj pacientov. Informovala o tom špecialistka pre styk s verejnosťou NOÚ Patrícia Kubicová.

Dočasné obmedzenia sa okrem iného týkajú príjmu pacientov a plánovaných operácií. „Tento týždeň otvárame ďalšie COVID oddelenie, pre pacientov bude v jednom z našich pavilónov pripravené aj odberové miesto, kde sa budú môcť otestovať antigénovými testami,“ uviedol generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher. Mení sa aj režim v ambulantných vyšetreniach pacientov. Ak si to zdravotný stav pacienta nevyžaduje, teda nedostáva chemoterapiu, rádioterapiu, resp. inú liečbu, je lepšie, ak svojho lekára kontaktuje telefonicky a dohodne si iný termín kontroly a observácie.

„Rovnako bude prísne kontrolovaný vstup do jednotlivých budov, keďže pacienti a ich príbuzní nedodržiavali opatrenia týkajúce sa sprevádzania,“ uviedla Kubicová s tým, že doprovod je možné využiť len v prípade imobilnej či invalidnej osoby, a to maximálne v počte jedna osoba na pacienta. Doplnila, že o všetkých zmenách budú pacienti informovaní telefonicky, prostredníctvom sociálnych sietí a webstránky NOÚ.

„Tieto opatrenia budú v praxi len nevyhnutný čas, pričom s kolegami veríme, že sa do normálnych koľají dokážeme dostať v čo najkratšom možnom čase. Naďalej poskytujeme zdravotnú starostlivosť a plánované obmedzenia sú prechodné, predbežne na sedem dní. Všetci, vrátane pacientov, však musíme byť maximálne zodpovední a dodržiavať všetky pravidlá,“ uzavrel Alscher.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA