Sociálne siete

Šport

Boston Bruins a Zdeno Chára sa blížia k podpisu zmluvy. V klube však ešte skúmajú trh

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 17:19

277

large chara cfd
ZDROJ: Zdeno Chára, SITA/AP Photo/Elise Amendola

REKLAMA

29. december 2020 10:39 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Podpíše alebo nepodpíše Boston Bruins ešte raz zmluvu so svojím dlhoročným slovenským kapitánom Zdenom Chárom? Fluto Schinzawa zo športového webu The Athletic si myslí, že zrejme áno. Ešte predtým však vedenie Bostonu preskúma všetky svoje možnosti. Upozorňuje na to aj špecializovaný portál slovaknhl.sk. Aktuálne je už známe, že kemp Bostonu sa začne 3. januára 2021 a základná časť NHL s 56 duelmi 13. januára 2021.

Schinzawa položil svojmu zdroju z prostredia Bruins otázku, či už je podpis zmluvy so 43-ročným slovenským obrancom na spadnutie. „Nie som si istý. Mám pocit, že čakajú, aby najskôr videli, či ešte nejakú príležitosť neotvorí prestupový trh,“ uviedol zdroj The Athletic.

Vedenie Bostonu zrejme potrebuje od Cháru vedieť, či bude ochotný zmieriť sa s menej významnou úlohou v mužstve. A hoci alternatívou môže byť aj pokračovanie niekde inde, stále pre neho zostáva prioritou podpis zmluvy s Bruins. „Vedenie klubu s nami komunikovalo veľmi dobre o tom, ako vidia, že by sa veci mohli pohnúť. Teraz, keď už poznáme formát sezóny, budeme posudzovať Zdenove možnosti. Môže podpísať zmluvu s Bruins, ukončiť kariéru alebo podpísať zmluvu s iným tímom. Samozrejme, to prvé je priorita,“ povedal Chárov agent Matt Keator.

Zdeno Chára v NHL odohral už neuveriteľných 1553 duelov základnej časti s bilanciou 205 gólov a 451 asistencií, v play-off pridal 195 štartov a 70 bodov (18+52). Okrem toho, že slovenskú reprezentáciu v máji 2012 priviedol k striebru z MS a bol aj súčasťou tímu SR na striebornom šampionáte v Petrohrade 2000, má na svojom konte viacero ocenení v zámorí. Bruins raz priviedol k zisku Stanleyho pohára, raz ho vyhlásili za najlepšieho obrancu celej sezóny NHL a dostal aj Cenu Marka Messiera za príkladné vodcovstvo.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA