Sociálne siete

Šport

Britská kráľovná pasovala Hamiltona do rytierskeho stavu

Britský fenomén formuly 1 Lewis Hamilton bude môcť čoskoro žiadať oslovovanie Sir Lewis.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 1. januára 2021 o 10:30

3

ZDROJ: Lewis Hamilton, SITA/AP Photo/Giuseppe Cacace

1. január 2021 10:33 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Britský fenomén formuly 1 Lewis Hamilton bude môcť čoskoro žiadať oslovovanie Sir Lewis. Do rytierskeho stavu ho zatiaľ virtuálne pasovala britská kráľovná Alžbeta II. Fenomén šampionátu najrýchlejších štyroch kolies sa ocitol na novoročnom zozname 1239 mien, ktoré zverejnil Buckinghamský palác v súvislosti s chystanými vyznamenaniami.

Hamilton v roku 2020 vyrovnal ziskom siedmeho titulu majstra sveta v efjednotke historický rekord, ktorého držiteľom bol dosiaľ osamotene Michael Schumacher. Zároveň nemeckú legendu prekonal v počte víťazstiev v jednotlivých pretekoch (95). V roku 2020 sa Hamilton zároveň stal druhý rok po sebe britskou športovou osobnosťou roka podľa BBC a v ankete tlačových agentúr o Európskeho športovca roka obsadil druhé miesto.

Radom Britského impéria sa čoskoro budú môcť pochváliť aj ragbyová legenda Rob Burrow, bývalá najlepšia britská tenistka Anne Keothavongová či členovia tímu majstrov sveta vo futbale z roku 1966 Jimmy Greaves a Ron Flowers. „Dostať takéto vyznamenanie po osemdesiatke od jej veličenstva kráľovnej Alžbety je pre otca čosi výnimočné,“ uviedol Danny Greaves za svojho otca Jimmyho. Hamilton je držiteľom ocenenia Radu Britského impéria už od roku 2008.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA