Sociálne siete

Šport

Fanúšikovia nedostanú späť všetky peniaze, ktoré zaplatili za vstupenky na OH v Tokiu

Spoločnosť CoSport, ATR, ktorá distribuovala vstupenky v USA, ale aj v iných krajinách, už adresovala ich držiteľom list, že im nebudú vracať manipulačné poplatky

Zverejnené:

302

large ZOH  cedddc
Ilustračné foto, zdroj: SITA/AP Photo

REKLAMA

SITA

TOKIO – Ťažko skúšaní organizátori olympijských hier v Tokiu majú ďalší problém. Zdá sa, že nebudú môcť garantovať fanúšikom zo zahraničia plnú sumu peňazí za zakúpené vstupenky. Nedávno Japonci oficiálne informovali, že o rok posunuté OH v Tokiu sa uskutočnia bez väčšiny fanúšikov z cudziny, aby sa predišlo ďalším možnostiam nákazy koronavírusom. A to bez ohľadu na to, či si už zakúpili vstupenky alebo nie.

Aktuálne predstavitelia organizačného výboru vyhlásili, že niektorí fanúšikovia nedostanú refundáciu za vstupenky v plnej výške a celý proces môže trvať veľmi dlho. „Existujú desiatky predajcov autorizovaných vstupeniek. Spravidla sú menovaní národnými olympijskými výbormi a môžu si za vstupenky účtovať manipulačný poplatok až vo výške 20 percent. Napríklad za letenky v hodnote 2 000 dolárov môže predajca účtovať 2 400 dolárov,“ vysvetlili organizátori OH v Tokiu.

Spoločnosť CoSport, ATR, ktorá distribuovala vstupenky v USA, ale aj v iných krajinách, už adresovala ich držiteľom list, že im nebudú vracať manipulačné poplatky. Vysvetlili to tým, že by sa im nevrátila nominálna hodnota letenky a poplatky za prepravu. Organizátori OH 2020 uviedli, že vrátia nominálnu hodnotu vstupeniek, ale nie sú zodpovední za ďalšie pridané poplatky. Nebudú pokrývať napríklad storno poplatky za hotely alebo lety. A to všetko, navyše, bude trvať poriadne dlho.

CoSport so sídlom v New Jersey tvrdí, že od organizátorov dostane potrebné platby až v treťom štvrťroku tohto roku a dovtedy nemôže začať s refundáciami za vstupenky. Taktiež požiadali držiteľov lístkov, aby čo najskôr požiadali o vrátenie peňazí. Stanovili termín 9. apríla na predloženie požadovaného dokumentu. „Nedodržanie tohto termínu ohrozí vašu refundáciu. Uvedomujeme si, že ide o rýchly obrat, ktorý sa však zakladá na termíne, ktorý musíme dodržať, aby sme vo vašom mene mohli požiadať o refundáciu,“ uviedli Američania.

Fanúšik Brandon Nagata, ktorý žije na Honolulu, uviedol, že na vstupenky na OH 2020 minul takmer 4 000 dolárov.O vrátenie časti peňazí požiadal CoSport pred viac ako šiestimi mesiacmi. Zatiaľ dostal 209 USD, ale stále čaká na vrátenie 420 dolárov. Zatiaľ si ponechal vstupenky v hodnote 3000 USD v nádeji, že sa predsa len bude môcť zúčastniť na olympijských hrách. „Nepáči sa mi, že nás nútia vyplniť formulár s informáciami, ktoré už majú k dispozícii. A rovnako nie je dobré, že vrátenie peňazí bude trvať veľmi dlho,“ uviedol Nagata pre AP.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA