Sociálne siete

Šport

Kelderman aj Schillinger majú po náraze auta zlomené stavce

Kelderman aj Schillinger majú po náraze auta zlomené stavce

Zverejnené:

Upravené: 17. januára 2021 o 4:00

56

large Kelderman aacee
ZDROJ: Na archívnej snímke Wilco Kelderman/SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

REKLAMA

17. január 2021 03:40 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Wilco Kelderman si zrejme inak predstavoval začiatok svojho angažmánu v tíme Bora-Hansgrohe. Dvadsaťdeväťročný Holanďan dopadol najhoršie zo 7-člennej tréningovej skupiny, do ktorej v severnom Taliansku v sobotu narazilo auto. Podľa oficiálneho vyjadrenia tímu má Kelderman zlomený stavec v chrbtici a aj otras mozgu. Z pôvodnej sedmičky cyklistov museli do nemocnice traja, ďalší štyria zostali ľahko zranení a zamierili do tímového hotela.

„Do nemocnice išli aj Rüdiger Selig a Andreas Schillinger. Andreas utrpel zlomeniny stavcov v krčnej a hrudnej chrbtici. U oboch jazdcov sa zameriavame na konzervatívnu liečbu. Rudi tiež utrpel otras mozgu, ale nemá zlomeniny,“ informoval tím bratov Saganovcov na svojom webe.

V skupine, ktorá si pridala polhodinku v tréningu, boli aj Marcus Burghardt, Anton Palzer, Maximilian Schachmann a Michael Schwarzmann. Ide Schelling mal byť tiež v tejto partii, ale nakoniec si to rozmyslel a zaradil sa k tým, čo odišli do hotela. Vyhol sa tým zrážke s autom. „Asi mám malého anjela na svojich pleciach, keďže som sa rozhodol nepridať si polhodinku navyše. Doparoma, toto je koniec nášho tréningového kempu. Dúfam, že všetci jazdci budú v poriadku,“ komentoval Ide Schelling, cituje ho aj špecializovaný portál CyclingNews.

Kelderman je len od začiatku tohto roka členom Bora-Hansgrohe, predtým bol súčasťou tímu Sunweb. V jeho drese vybojoval celkové tretie miesto na Giro d’Italia. V družstve z Horného Bavorska by mal byť súčasťou zostavy, ktorá tento rok pocestuje na Tour de France, dokonca by mal byť lídrom pre celkové poradie.

Pôvodný článok:
https://www.cyclingnews.com/news/bora-hansgrohe-riders-hit-by-vehicle-at-training-camp-and-taken-to-hospital/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA