Sociálne siete

Šport

Lobotka má silnú angínu, podľa talianskych médií sa na ihrisku objaví až po Veľkej noci

Lobotka sa nachádza v nominácii reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča na marcové zápasy s Cyprom, Maltou a Ruskom v rámci kvalifikácie o postup na MS 2022 v Katare.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 21. marca 2021 o 21:26

22

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka (v modrom), foto: SITA/AP Photo/Cafaro/LaPresse

SITA

BRATISLAVA – Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka musel v sobotu navštíviť neapolskú kliniku Ruesch. Ako uvádza web football-italia.net s odvolaním na taliansky denník Gazzetta dello Sport, dôvodom je silná angína, pre ktorú 26-ročný rodák z Trenčína niekoľko dní netrénoval.

Neapolský klub neskôr na webe vyhlásil, že Lobotka sa po ošetrení vrátil domov. Spomenuté periodikum však uviedlo, že Lobotka nemá prvýkrát zápalové ochorenie mandlí a akonáhle sa z tonzilitídy vylieči, pravdepodobne bude musieť podstúpiť chirurgické odstránenie krčných mandlí. Na ihrisku by sa tak mohol objaviť až po Veľkej noci.

Lobotka sa nachádza v nominácii reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča na marcové zápasy s Cyprom, Maltou a Ruskom v rámci kvalifikácie o postup na MS 2022 v Katare. Neúčasť tohto defenzívneho záložníka by mohla predstavovať ďalšiu citeľnú absenciu v slovenskom mužstve, keďže k dispozícii nebude kapitán Marek Hamšík a zatiaľ nie je známe, či 48-ročný lodivod bude môcť počítať so službami stopéra Milana Škriniara z iného talianskeho klubu Inter Miláno.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA