Sociálne siete

Šport

Michael Jordan prišiel počas pandémie o 500 miliónov dolárov

Vlani v apríli mal 58-ročný rodák z Brooklynu majetok v hodnote 2,1 miliardy, no o necelých dvanásť mesiacov jeho bohatstvo činí 1,6 miliardy dolárov.

Zverejnené:

Upravené: 29. marca 2021 o 9:27

355

Michael Jordan
Michael Jordan, foto: SITA/AP Photo/Thibault Camus

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Majetok legendárneho amerického basketbalistu Michaela Jordana sa v doterajšom priebehu pandémie scvrkol o 500 miliónov dolárov. Ako uvádza web denníka Marca s odvolaním na magazín Forbes, vlani v apríli mal 58-ročný rodák z Brooklynu majetok v hodnote 2,1 miliardy, no o necelých dvanásť mesiacov jeho bohatstvo činí 1,6 miliardy dolárov.

Predovšetkým vďaka rokovaniam so spoločnosťou Nike sa Jordan stal športovcom s historicky najvyššími príjmami. Niekdajšia hviezda Chicaga Bulls dokonca pred rokom ašpirovala na umiestnenie v rebríčku 1000 najbohatších ľudí sveta.

Podrobnosti o polmiliardovej strate nie sú verejne známe, ale predpokladá sa, že súvisia s Jordanovými investíciami mimo basketbalového sveta.

Jordan, väčšinový vlastník účastníka zámorskej NBA Charlotte Hornets, zarobil počas 16-ročnej hráčskej kariéry dovedna 93,8 milióna dolárov. Jeho majetok sa však rozrástol raketovou rýchlosťou až po odchode do basketbalového dôchodku.

Vďaka nadštandardnému vzťahu s firmou Nike ročne na licenčných príjmoch zarába okolo 100 miliónov dolárov. Úspech dosiahol aj vďaka nedávnemu dokumentárnemu filmu od Netflixu s názvom Posledný tanec.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA