Sociálne siete

Šport

Obrancu Toronta Muzzina odviezli na nosidlách do nemocnice

Zverejnené:

Upravené: 30. januára 2021 o 0:03

481

large jake muzzin stretcher afea

REKLAMA

5. august 2020 10:50 SITA, Jan Volek

BRATISLAVA 5. augusta (SITA) – Do konca tretej tretiny zápasu predkola play-off NHL Toronto – Columbus zostávalo 1:52 min, keď sa Jake Muzzin ocitol na ľade a napriek snahe sa nemohol postaviť. Robustný obranca Maple Leafs hlavou spadol na nohy súperovho útočníka Olivera Bjorkstranda a po 10 minútach ho museli z ľadu Scotiabank Areny odviezť zdravotníci na nosidlách.

Akciu sprevádzalo súhlasné poklepkávanie hokejok o ľad v podaní hráčov oboch tímov a potlesk pár desiatok ľudí, ktorí mali povolenie zúčastniť sa na zápase. Nasledoval presun do nemocnice, hokejista cestou komunikoval aj hýbal končatinami. Vyzerá to tak, ze 31-ročný skúsený bek sa vážnejšie zranil, ale predstavitelia NHL nemôžu vzhľadom na prijatý zdravotný protokol informovať o povahe zranení či chorôb hráčov.

„Vravel mi, že môže reagovať na všetko a čaká na zhodnotenie svojho stavu,“ povedal tréner Toronta Sheldon Keefe, cituje ho portál NHL. „Nikdy nie je príjemné dívať sa ako váš spoluhráč klesne na ľad a najmä taký chlap ako je ´Muzz´. Je to bojovník obrovsky potrebný pre naše mužstvo. Všetci ho máme veľmi radi,“ vyslovil sa kapitán Toronta John Tavares.

Muzzin odohral do svojho zranenia 17:06 min a pripísal si tri bodyčeky ako aj tri zablokované strely. „Je to zložitá situácia. Neradi sa pozeráme na to, keď niekto leží na ľade a nehýbe sa. Veríme, že sa podniknú správne kroky, aby sa čo najskôr zotavil,“ pridal postreh brankár Frederik Andersen.

Aj vďaka 21 zákrokom a shutoutou 30-ročného dánskeho gólmana Toronto zvíťazilo nad Columbusom 3:0 a vyrovnalo stav série kvalifikačného predkola play-off na 1:1. V drese „javorových listov“ sa gólovo pripomenuli obaja hviezdni útočníci Auston Matthews a John Tavares, poistku v závere gólom do prázdnej bránky pridal elitný obranca Morgan Rielly. Brankár Columbusu Joonas Korpisalo dostal prvý gól v play-off po 96 minút s čistým štítom. „V tejto fáze sezóny sa góly strieľajú veľmi ťažko. Je dobré, že sme sa ujali vedenia a potom pritlačili na súpera,“ podotkol Matthews.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA