Sociálne siete

Šport

Petra Vlhová je v najlepšej dvadsaťpäťke zjazdárok histórie

Slovenka je s 19 víťazstvami na úrovni Wachterovej a Rebensburgovej a zároveň predstihla legendárnu Američanku Tamaru McKinneyovú a aktuálne stíha Nemku Hilde Gergovú s 20 víťazstvami v pretekoch SP

Zverejnené:

Upravené: 9. marca 2021 o 11:30

105

vlhova
Petra Vlhová, foto: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Len raz v aktuálnej sezóne Svetového pohára dosiahla Petra Vlhová v rozpätí dvoch dní lepšie výsledky ako uplynulý víkend v Jasnej. To keď v predposledný novembrový víkend minulého roka vyhrala vo fínskom Levi dva slalomy za sebou. Teraz na domácom svahu v Jasnej brala 180 z maximálneho počtu 200 bodov po druhom mieste v slalome a triumfe v obrovskom slalome. Odmenou jej bolo aj celkové víťazstvo v 82. ročníku legendárnej Veľkej ceny Demänovských jaskýň a skresanie náskoku Lary Gutovej-Behramiovej na prvom mieste v bojoch o veľký glóbus zo 107 na 36 bodov. Vzhľadom na to, že najbližší piatok a sobotu budú vo švédskom Aare na programe ďalšie dva slalomy, ktoré 29-ročná Švajčiarka vôbec nejazdí, o štyri roky mladšia Slovenka bude mať teda veľkú výhodu na svojej strane.

„V Jasnej sme trochu napravili bodovú bilanciu v boji s Gutovou-Behramiovou z uplynulých týždňov. Teraz ideme do Aare a tam to treba v slalomoch potvrdiť. V hre je 200 bodov, ktoré naša súperka nemôže získať. Musíme sa čo najlepšie skoncentrovať na našu poslednú prioritu v sezóne, lebo chceme priniesť na Slovensko skutočne niečo veľké. Treba spracovať emócie a udržať si silu,“ načrtol Magoni recept na úspech v najbližších pretekoch SP.

Petra Vlhová

Liptáčka Petra Vlhová sa teší z víťazstva, foto: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

Vlhovej víťazstvo v obrovskom slalome pod Chopkom má aj štatistický rozmer. Ambiciózna Liptáčka dosiahla devätnásty triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére, čím sa dostala na úroveň niekdajšej skvelej Rakúšanky Anity Wachterovej aj Nemky Viktorie Rebensburgovej, ktorá len vlani ukončila kariéru.

Vlhová predstihla legendárnu Američanku Tamaru McKinneyovú a aktuálne má pred sebou Nemku Hilde Gergovú s 20 víťazstvami. Zároveň sa už zaradila medzi 25 najúspešnejších zjazdárok histórie podľa počtu víťazstiev vo Svetovom pohári. Pre porovnanie Shiffrinová sa sobotným víťazstvom v slalome dostala na číslo 69 víťazných pretekov v SP a naďalej usilovne stíha historickú jednotku – krajanku Lindsey Vonnovú s 82 víťazstvami.

Najviac víťazstiev v pretekoch SP v alpskom lyžovaní – ženy:

1. Lindsay Vonnová (USA) 82
2. Mikaela Shiffrinová (USA) 69
3. Annemarie Moserová-Pröllová (Rak.) 62
4. Vreni Schneiderová (Švaj.) 55
5. Renate Götschlová (Rak.) 46
6. Anja Pärsonová (Švéd.) 42
7. Marlies Schildová (Rak.) 37
8. Katja Seizingerová (Nem.) 36

23. Anita Wachterová (Rak.), Viktoria Rebensburgová (Nem.) a Petra Vlhová (SR) všetky po 19

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA