Sociálne siete

Šport

Počas OH v Tokiu budú možno zahraniční fanúšikovia pod dohľadom mobilnej aplikácie

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 22:07

122

large OH dbffa
ZDROJ: Ilustračné foto, SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko

REKLAMA

3. december 2020 09:04 SITA, redakcia

TOKIO – Povinné použitie špeciálnej mobilnej aplikácie možno bude jednou z nutností pre fanúšikov zo zahraničia, ak sa v lete 2021 rozhodnú navštíviť OH v japonskom Tokiu. Aj takéto opatrenie navrhli vláda krajiny, vedenie mesta a organizátori, všetko v súvislosti s opatreniami na oj proti šíreniu koronavírusu. „Detaily budú známe až v jari,“ informoval šéf organizačného výboru Toširo Muto a vysvetlil, že v hre je viacero možností v závislosti od situácie s očkovaním a šírením ochorenia COVID-19.

Muto tiež informoval, že OH v Tokiu neprinesú veľa zábavy. Naznačil, že športovci po svojich výkonoch budú musieť opustiť Japonsko. „Základný princíp bude, aby sme v dedine športovcov čo najviac minimalizovali počet osôb. Neboli by sme radi, aby sa tam zdržiavalo príliš veľa ľudí. Boli by sme radi, keby športovci odcestovali domov čo najskôr,“ pokračoval Muto.

Zdupľoval tiež niekoľko dní staré vyjadrenia, že organizátori OH stále definitívne nemajú na stole sumu, o ktorú sa zvýši rozpočet podujatia v súvislosti s jeho odkladom z leta 2020 o jeden rok. Na otázku, či fanúšikovia zo zahraničia sa do Japonska dostanú iba po zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, odpovedal: „Túto možnosť budeme bližšie skúmať, keď vakcína bude k dispozícii.“

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA