Sociálne siete

Šport

Ronaldo prekonal v počte gólov historicky Pelého a v tomto roku Lewandowského

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 17:54

288

large Italy Soccer Serie A  effe cfed
ZDROJ: Marco Alpozzi/LaPresse via AP

REKLAMA

21. december 2020 16:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Cristiano Ronaldo bude mať v úvode februára 36 rokov, ale stále nemieni prestať v strieľaní gólov na najvyššej futbalovej úrovni. Skvelý portugalský zakončovateľ v sobotu dvoma zásahmi prispel k hladkému triumfu Juventusu Turín na ihrisku Parmy (4:0). Pre svoj excelentný výskok pri góle na 2:0 dostal od španielskeho denníka Marca pomenovanie „Air Ronaldo“ a pripomenul, že stále patrí medzi najlepších hlavičkárov na svete.

Jeho dva góly však mali aj hlbší štatistický význam. V aktuálnej sezóne 2020/2021 skóroval jedenásty a dvanásty raz, čím sa dostal na čelo tabuľky kanonierov Serie A. O gól predstihol Belgičana Romela Lukakua z Interu Miláno, ktorý má na konte 11 zásahov. Ešte výpovednejšia je štatistika Ronaldových gólov v kalendárnom roku 2020. V Serie A ich nastrieľal dovedna 33, čo je v tejto súťaži najviac od roku 1961. Zároveň je to o jeden gól viac ako dosiahol v roku 2020 čerstvý držiteľ ocenenia FIFA The Best pre najlepšieho futbalistu sveta Robert Lewandowski v I. bundeslige v drese Bayernu Mníchov. „A Lewandowski už Ronalda nepredstihne, lebo bundesliga bude pokračovať až po Novom roku, zatiaľ čo Juventus ešte hostí Fiorentinu pred vianočnou prestávkou,“ pripomenul špecializovaný web football-italia.net.

Rovnaký zdroj pre objektívnosť dodáva, že Lewandowski je pred Ronaldom v celkovom počte gólov vo všetkých súťažiach v roku 2020. Poliak ich má na konte 45, kým Portugalčan 41. Tretí je Romelu Lukaku s 34 zásahmi a štvrtý Erling Haaland z Borussie Dortmund s 33 gólmi.

Ronaldove dva góly proti Parme majú ešte jeden historickejší rozmer. Podľa denníka Corriere dello Sport práve v tomto zápase Ronaldo preskočil legendárneho Brazílčana Pelého v rebríčku gólov dosiahnutých v oficiálnych zápasov. CR7 ich má aktuálne na konte 758 a „O Rei“ 757. V tejto štatistike však nie sú zarátané góly dosiahnuté v nižších súťažiach, resp. počas juniorskej kariéry. Tieto zásahy však ráta Gazzetta dello Sport a podľa nej je Pelé stále pred Ronaldom o 11 gólov. Čerstvý osemdesiatnik ich nastrieľal 767, kým útočník Juventusu 756.

Pôvodné zdroje:
https://www.football-italia.net/
https://www.football-italia.net/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA