Sociálne siete

Šport

Ruským tromfom je tréner Čerčesov, myslí si tréner Weiss

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 21:33

309

large Ondrej Duda eaba
ZDROJ: Na archívnej snímke slovenský reprezentant Ondrej Duda, SITA/AP Photo/Peter Morrison

REKLAMA

8. december 2020 11:17 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Niekdajší úspešný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. bude mať v H-skupine kvalifikácie o postup na MS 2022 dva tímy, ktoré bude na diaľku povzbudzovať. „Verím, že na svetový šampionát postúpia Slováci aj Rusi,“ cituje Weissa ruský portál Championat.

Účastník MS 2010 v JAR tvrdí, že skupina s Chorvátskom, Slovensko, Ruskom aj Slovinskom nemá favorita. „Šancu na prvé miesto má aj Rusko. Jeho najväčším tromfom je osobnosť trénera. Stanislav Čerčesov pozdvihol ruskú reprezentácie. Hráčom dodal sebavedomie a tí to potom ukázali na majstrovstvách sveta (Rusi sa prebojovali na MS 2018 do štvrťfinále – pozn.). Čerčesov mužstvu vdýchol dušu, odviedol skvelú prácu. Stas je môj kamarát, držím mu prsty. A verím, že na šampionát pôjdu Slováci aj Rusi,“ zdupľoval Weiss, ktorý nedávno skončil ako šéf realizačného tímu reprezentácie Gruzínska. V minulosti trénoval aj v ruskej najvyššej súťaži v tíme Saturn Moskovská oblasť.

Ruský športový portál dal v súvislosti so žrebom kvalifikácie MS 2022 priestor na vyjadrenie aj bývalému dlhoročnému reprezentantovi Slovenska Jánovi Ďuricovi. Niekdajší nekompromisný stopér bol vo svojom vyhlásení optimista. „Veľmi zaujímavá a vyrovnaná skupina, Úroveň reprezentácií Slovenska, Ruska, Chorvátska a Slovinska je približne rovnaká. Každý z týchto tímov má šancu kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta. Čo sa týka prvého miesta a priameho postupu na šampionát, budú oň bojovať Slováci a Rusi. A som si istý, že my, Slováci, budeme bojovať až do konca,“ uviedol Ján Ďurica pre championat.com.

Z Európy sa prebojuje na svetový šampionát do Kataru 13 krajín. Priamo postúpia víťazi desiatich kvalifikačných skupín. Tímy z druhých miest dostanú šancu v marci 2022 po boku dvoch víťazov skupín z Ligy národov 2020/2021, ktorí v kvalifikácii neskončili vo svojej skupine na prvých dvoch priečkach. Žreb z tucta týchto tímov určí tri štvorice. Najprv nastúpia proti sebe v semifinále a víťazi vo finále. Traja úspešní finalisti sa predstavia na MS 2022.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA