Sociálne siete

Šport

Slovan Bratislava angažoval útočníka Bučeka

Zverejnené:

Upravené: 30. januára 2021 o 0:11

227

af

REKLAMA

23. júl 2020 05:52 SITA, redakcia

BRATISLAVA 23. júla (SITA) – V polovici júla síce hokejový útočník Samuel Buček poprel kontakt s vedením Slovana Bratislava, no po viac ako týždni je všetko inak. Dvadsaťjedenročný krídelník totiž podpísal s vedením „belasých“ zmluvu na jednu sezónu. Informuje o tom oficiálny web hokejového Slovana.

„V osobe Samuela Bučeka získavame mimoriadne talentovaného hokejistu, ktorý má veľký potenciál patriť k produktívnym lídrom mužstva. Ide o kreatívneho hráča, ktorý dokáže výborne tvoriť hru v rovnovážnom počte aj v presilových hrách. Veríme, že tak hrou ako aj kanadskými bodmi, pomôže tímu k úspešnej sezóne. Zároveň bude hráč ďalej napredovať v hokejovom raste, čím môže napodobniť útočníkov z minulej sezóny, ktorí sa cez Slovan dostali do špičkových európskych súťaží,“ povedal na adresu mladíka hlavný tréner klubu Roman Stantien.

Nitriansky odchovanec uplynulú sezónu odštartoval v najvyššej fínskej súťaži v drese tímu KooKoo, potom sa vrátil do materského klubu HK Nitra. Jeho letnou prioritou bol odchod do zahraničia. V minulosti strávil Buček necelé tri sezóny v zámorí a hral v USHL aj QMJHL. V najvyššej slovenskej súťaži doteraz absolvoval 121 duelov s bilanciou 46 gólov a 37 asistencií. Je tiež v širšom kádri slovenskej reprezentácie, na seniorských MS si ešte nezahral.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA