Sociálne siete

Šport

Slovan Bratislava prerušil sériu štyroch prehier. V Detve mu stačil výkon z prvej tretiny, hoci domáci doťahovali

Prvá tretina bola zo strany Detvy katastrofálna. Od druhej zverenci Ernesta Bokroša ukázali, v čom tkvie ich sila a boli blízko k druhému obratu výsledku zo stavu 0:4.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 1. marca 2021 o 20:33

25

Tréner Ernest Bokroš, foto: SITA/Braňo Bibel

SITA

BRATISLAVA – Štyri góly v pvej tretine, z toho dve využité presilovky, ale v závere zápasu strach o víťazstvo. Hokejisti Slovana Bratislava prerušili sériu štyroch a navyše domácich prehier v najvyššej slovenskej súťaži a v 43. kole na ľade Detvy zvíťazili 4:3 (4:0, 0:2, 0:1). „Belasí“ sú v extraligovej tabuľke na štvrtom mieste s dvojbodovým mankom na hráčov Michaloviec a Popradu. Líder zo Zvolena má o 4 body viac ako jeho bratislavský súper.

„Viac sme začali strieľať na bránku a konečne nám to aj padalo,“ stroho poznamenal k prerušeniu negatívnej série tréner Slovana Róbert Döme pre RTVS. Belasí majú v tomto extraligovom ročníku zatiaľ siedmu najlepšiu presilovku v súťaži, zo 190 výhod využili 31 (16,32 percenta). Negatívne vyznieva aj ich hra piatich proti trom, z dvadsiatich možností premenili na gól len dve (10 percent). Presilovkové zásahy obrancov Martina Štajnocha a Američana Michaela Brodzinského po dlhom čase delilo až 24 neúspešných početných výhod.

„Po výbornom začiatku sa všetko od druhej tretiny otočilo. Detve sa hralo lepšie ako nám. Bojovali sme, hádzali sme sa do striel, veľmi sme chceli konečne po nevydarenej domácej sérii uspieť. Bodaj by sme v budúcnosti hrali celých šesťdesiat minút tak ako teraz prvých dvadsať. Je to v nás, musíme hrať celý zápas, a nie iba jeho časť,“ cituje obrancu Slovana Bratislava Patrika Maiera web hockeyslovakia.sk

Prvá tretina bola zo strany Detvy katastrofálna. Od druhej však zverenci Ernesta Bokroša ukázali, v čom tkvie ich sila a napokon boli blízko k druhému obratu výsledku zo stavu 0:4. Čo zvládli v Liptovskom Mikuláši, to sa im už proti skúsenejšiemu a kvalitnejšiemu súperovi nepodarilo, aj keď k vyrovnaniu boli blízko. Po skončení duelu hráči Detvy ľutovali, že nezískali aspoň bod. „Nezačali sme vôbec dobre, chýbala nám disciplína. Od druhej tretiny sa to otočilo, zvýšili sme pohyb, dali góly. Snažili sme sa tlačiť do predbránkového priestoru a mať čím viac striel,“ ozrejmil domáci obranca Daniel Gachulinec.

Jedno z príjemných prekvapení ročníka poslalo súperom jasný odkaz, že vo vyvrcholení sezóny sa na detvianskom ľade nebude hrať vôbec jednoducho. Ak siahnu hokejisti Detvy na dno síl, budú bojovať a budú efektívni, v súťaži nepovedali posledné slovo. Primárnym cieľom mužstva je pokúsiť sa dostať do prvej šestky a vyhnúť sa predkolu play-off. Po 43. kole sa situácia okolo 6. priečky zdramatizovala, 70-bodová Detva stráca na piatu Nitru tri body, pred siedmym Trenčínom má náskok jedného a pred ôsmymi Košicami piatich bodov. V hre je ešte dokopy 21 bodov. „Stále máme umiestnenie do 6. priečky, okolo ktorej sa motáme, vo vlastných rukách. Škoda, že sme proti Slovanu nezískali aspoň bod. Za dve tretiny by sme si ho aj zaslúžili,“ uviedol domáci tréner Ernest Bokroš.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA