Sociálne siete

Šport

Super-G v Lenzerheide zrušili, Vlhovej výrazne stúpli šance na veľký glóbus

Malé glóbusy za super G získali Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová a Rakúšan Vincent Kriechmayr

GLOBALNEWS-REDAKCIA

Zverejnené:

Upravené: 18. marca 2021 o 19:21

23

Foto: SITA/AP Photo

SITA

BRATISLAVA – Slovenka Petra Vlhová je už veľmi blízko k zisku historicky prvého veľkého glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári 2020/2021. Po zjazde zrušili v dejisku finále SP švajčiarskom Lenzerheide aj superobrovský slalom, v ktorom jej veľká súperka Lara Gutová-Behramiová mala oprávnene víťazné ambície. Pred záverečným súťažným víkendom sezóny má Vlhová stále náskok 96 bodov pred Gutovou-Behramiovou. V prospech zverenkyne Livia Magoniho hovorí aj fakt, že Gutová-Behramiová nebude účastníčkou sobotňajšieho slalomu a v nedeľňajšom obrovskom slalome môže získať maximálne 100 bodov. Znamená to, že Vlhovej stačí v oboch týchto pretekoch získať minimálne 5 bodov a stane sa víťazkou Svetového pohára.

Pôvodne sa zdalo, že štvrtý deň finálového týždňa SP v zjazdovom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide sa už začne súťažiť, ale po prívaloch snehu z uplynulých dní tentoraz organizátorom aj pretekárom skrížila plány hmla. Najprv sa mali preteky žien začať o 9.30 h, ale organizátori oznámili odklad a rozhodnutie o hodinu a pol neskôr. Napokon krátko po 11.00 h riaditeľ ženskej časti Svetového pohára Peter Gerdol do vysielačky oznámil, že ani vo štvrtok sa súťažiť nebude.

Zrušenie posledného super G sezóny už nič nezmenilo na zisku malého glóbusu pre Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá v tejto sezóne Svetového pohára ovládla štyri zo šiestich pretekov v tejto druhej najrýchlejšej disciplíne. Novým držiteľom malého glóbusu medzi mužmi v super G je Rakúšan Vincent Kriechmayr.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA