Sociálne siete

Šport

Thierry Henry opúšťa virtuálny priestor. Prekáža mu neregulovaný rasizmus na sociálnych sieťach

„Sťahujem sa zo sociálnych sietí až do doby, kým zodpovedné osoby nebudú regulovať svoje platformy s rovnakou razanciou a dravosťou, s akou to v súčasnosti robia pri porušovaní autorských práv.“

Zverejnené:

Upravené: 27. marca 2021 o 11:19

292

Thierry Henry
Bývalý francúzsky útočník Thierry Henry, foto: SITA/AP Photo/Carlos Gonzalez

REKLAMA

SITA

LONDÝN – Niekdajšia hviezda futbalových trávnikov sa rozhodla opustiť sociálne siete na znak protestu proti neregulovnému množstvu rasistických útokov a šikanovania vo virtuálnom priestore. Bývalý francúzsky útočník Thierry Henry, ktorý naposledy pracoval ako tréner v kanadskom tíme Montreal Impact v zámorskej profisúťaží MLS, v piatok informoval, že spoločnosti vlastniace a prevádzkujúce sociálne siete nerobia dosť pre to, aby zastavili násilné správanie, ktorému pravidelne čelia najmä športovci tmavej pleti.

„Od zajtrajšieho rána sa sťahujem zo sociálnych sietí až do doby, kým zodpovedné osoby nebudú regulovať svoje platformy s rovnakou razanciou a dravosťou, s akou to v súčasnosti robia pri porušovaní autorských práv,“ povedal včera niekdajší hráč klubov ako FC Barcelona, Arsenal Londýn či AS Monaco. „Objem rasizmu, šikany a následného psychického týrania jednotlivcov je príliš toxický na to, aby sme ho ignorovali. MUSÍ existovať istá miera zodpovednosti. Je príliš jednoduché vytvoriť si účet a použiť ho na to, aby zostali v anonymite a bez následkov šikonovali či obťažovali druhých,“ myslí si Henry.

Thierryho Henryho na instagrame sleduje 2,7 milióna osôb, na twitteri je má ďalších 2,3 milióna sledovateľov. Niekdajší futbalista nešpecifikoval, či za jeho rozhodnutím stojí priama skúsenosť s opísanými praktikami vo virtuálnom priestore z ostatného obdobia. V minulosti však už verejne hovoril o rasizme, s ktorým sa stretol počas hráčskej kariéry. Majster sveta z roku 1998 ukončil aktívnu hráčsku kariéru v decembri 2014 po viacročnom pôsobení v tíme MLS New York Red Bulls.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA