Sociálne siete

Šport

Tomi KID, Laco Cmorej a Patrik Svitana. #BeActive village v Európskom týždni športu rozhýbe celé Tatry

Zverejnené:

Upravené: 3. septembra 2021 o 19:00

735

Zdroj: NŠC

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Zažite veľkolepú bubnovú šou, stretnite sa s našimi športovými hviezdami a rozhýbme spoločne celé Tatry. Spravte niečo pre svoje zdravie a pridajte sa k nám. Zapojte sa, a vyhrávať budete každý deň.

Športová udalosť roka je späť! Zažite pod Tatrami neopakovateľnú atmosféru a stretnite známe športové hviezdy. Chýbať nebude najznámejší slovenský boxer Tomi Kid Kovács, tanečník Ladislav Cmorej či hokejista popradského ľadu Patrik Svitana. #BeActive village vám rozprúdi krv v žilách už 4. septembra. Heslom tohto ročníka je Šport a zdravý životný štýl. Informuje o tom na svojej stránke ministerstvo školstva.

Európsky týždeň športu (ETŠ) sa koná každoročne od 23. do 30. septembra. Jeho cieľom je zdôrazniť potrebu zdravia a pohybu. #BeActive, buď aktívny po celý rok, je výzva pre všetkých ľudí na zlepšenie nielen svojej kondície, ale aj životného štýlu. „Aktívnym pohybom sa vyplavujú endorfíny, čo spôsobuje, že človek je šťastnejší a spokojnejší. V tanečnom svete to platí dvojnásobne, o to viac, že nás motivuje skvelá hudba,“ priblížil jeden z headlinerov podujatia Ladislav Cmorej.

Dôraz na potrebu pohybu je dôležitý aj z dôvodu náročnej doby, ktorú spôsobila celosvetová pandémia Covid-19. „Vyzývam ľudí, aby boli neustále športovo aktívni. Najmä v tejto dobe sociálnych sietí, kedy sa mladí ľudia nehýbu a sedia za počítačom. Šport je najlepšia vec, ako sa udržať fit a v zdraví. Z tohto hľadiska je to aj najlepšia prevencia proti chorobám,“ vysvetlila slovenská reprezentantka a ambasádorka ETŠ Barbora Mokošová.

Čo vás čaká na podujatí?

Podujatie otvorí a bude moderovať známa športová moderátorka Oľga Konečná Hamadejová. Reprezentačný hokejový útočník Patrik Svitana s hokejistami HK Poprad predvedú hokejový tréning na suchu.

Zážitkový kultúrny program zabezpečí folklórny súbor Letnička, Ladislav Cmorej so skupinou Credance a vyvrcholí úžasnou večernou svetelno–akrobatickou show v podaní skupiny Vertigo.

Návštevníci budú môcť byť aktívni na rôznych športových stanovištiach s profi športovcami. Svetom boxu vás prevedie Tomi KID Kovács spolu s olympionikom Andrejom Csemezom. Okrem toho si môžete vyskúšať chvaty karate, ako správne použiť paličky pri nordic walking s Luciou Okoličányovou, gymnastiku, basketbal, laserový biatlon či hokejové cvičenia s hokejistami HK Poprad.

Čo má pre ľudí prichystané a na čo sa najviac teší V.I.P. hosť podujatia a známa hokejová osobnosť HK Poprad Patrik Svitana?
„Budeme mať klasickú streľbu na bránu a spolupráca s detičkami, taktiež aj autogramiádu. Podľa obsadenia akcie to vyzerá na veľmi zaujímavý deň, takže aj pre mňa je ťažké sa rozhodnúť. Teším sa na celý program #BeActive village. Touto cestou chcem pozvať na akciu všetkých hokejových fanúšikov a priaznivcov športu“.

#BeActive village, už 4. septembra na Štrbskom Plese, v areáli pod skokanskými mostíkmi.

Registrujte sa do Európskeho týždňa športu 2021 na: https://www.tyzdensportu.sk/index.php/zucastni-sa/registracia-podujatia

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA