Sociálne siete

Šport

Tóth nachodil v Taliansku 530 kilometrov. Na olympijskú sezónu je pripravený

„Na tréning sme mali absolútny pokoj. V celej turistickej oblasti v doline Velalunga sme boli de facto iba my. Dokonca som trénoval aj na hlavnej ceste, ktorá je za normálnych okolností plná áut,“ skonštatoval Matej Tóth.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 14. marca 2021 o 16:47

42

Na archívnej snímke Matej Tóth, foto: SITA/Jana Birošová

SITA

BRATISLAVA – Olympijský šampión v chôdzi na 50 km z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth má za sebou trojtýždňové sústredenie v talianskom vysokohorskom stredisku Melago. V dvojtisícovej nadmorskej výške nachodil dovedna 530 kilometrov.

V taliansko-rakúskom pohraničí si dožičil kvalitné „dvadsiatkárske“ tréningy v tempe okolo štyroch minút na kilometer v kombinácii so solídnymi dlhými tréningmi od 30 do 35 kilometrov. „Myslím si, že na olympijskú sezónu som kvalitne a komplexne pripravený,“ uviedol Tóth na webe Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Okrem 38-ročného rodáka z Nitry boli na sústredení i Mária Katerinka Czaková, Michal Morvay a Ľubomír Kubiš. Neskôr sa k nim pridala Češka Anežka Drahotová. Na tréningy dohliadal kouč Matej Spišiak a o svaly a šľachy elitných chodcov sa starali lekár MUDr. Pavol Hajmássy a fyzioterapeut Denis Freudenfeld.

Vzhľadom na pandemické obmedzenia sa mohli Slováci nerušene pripravovať v tzv. bubline. „Paradoxne – opatrenia nám padli vhod. Na tréning sme mali absolútny pokoj. V celej turistickej oblasti v doline Velalunga sme boli de facto iba my. Dokonca som trénoval aj na hlavnej ceste, ktorá je za normálnych okolností plná áut,“ skonštatoval Tóth.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA