Sociálne siete

Šport

Tragédia v rodine brankára FC Liverpool, otec Brazílčana Alissona Beckera sa utopil

Alisson Becker je tiež súčasťou reprezentácie Brazílie, bol v jej kádri aj na majstrovstvách sveta v Rusku 2018

Zverejnené:

Upravené: 25. februára 2021 o 12:50

67

Alisson Becker
Na snímke brankár Alisson Becker, foto: SITA/AP photo/Andrew Couldridge

SITA

SAO PAULO – Smútok zavládol v rodine brazílskeho brankára Alisson Becker z tímu úradujúceho anglického futbalového šampióna FC Liverpool. Jeho otec sa totiž v stredu utopil počas plávania na vlastnom pozemku v meste Lavras do Sul na juhu Brazílie. Nevedno, či sa tragédia odohrala v bazéne alebo v jazere. Nález tela 57-ročného Josého Agostinha Beckera potvrdil aj miestna polícia.

Alisson Becker pôsobí v FC Liverpool od roku 2018, pretým chytal v Taliansku za AS Rím. To sú jeho jediné zastávky v Európe, vo vlasti medzi seniormi pôsobil iba v tíme SC International Porto Alegre. Futbalový brankár je aj jeho starší brat Muriel Gustavo Becker, ktorý chytá za FC Fluminense v Riu de Janeiro. Sústrasť obom gólmanom už na sociálnych sieťach vyjadrili kluby SC International aj FC Fluminense.

Alisson Becker je tiež súčasťou reprezentácie Brazílie, bol v jej kádri aj na majstrovstvách sveta v Rusku 2018. V aktuálnej sezóne odchytal za FC Liverpool 21 ligových duelov, 4 súboje v Lige majstrov a po jednom zápase v národnom pohári aj Superpohári.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA