Sociálne siete

Šport

Vlhová na záver s 11. miestom v obrovskom slalome a radosť z veľkého glóbusu

Víťazka veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári 2020/2021 po 1. kole na náročne postavenej a miestami až extrémne zatočenej trati so 47 bránkami figurovala na 10. priečke, v druhom kole si pohoršila o jeden stupienok.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 5:11

246

vlhova globus
Petra Vlhová sa teší z glóbusu. Foto: SITA/AP Photo/Marco Trovati

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Petra Vlhová obsadila v nedeľňajšom obrovskom slalome žien vo švajčiarskom Lenzerheide 11. miesto. Víťazka veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári 2020/2021 po 1. kole na náročne postavenej a miestami až extrémne zatočenej trati so 47 bránkami figurovala na 10. priečke, v druhom kole si pohoršila o jeden stupienok.

Triumfovala novozélandská reprezentantka Alice Robinsonová. Tá bola po úvodnej jazde až štvrtá, no famóznym predstavením v 2. kole sa prepracovala na najvyšší post a odsunula za seba aj Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Tretia bola Slovinka Meta Hrovatová. Držiteľka „obrákového“ glóbusu, Talianka Marta Bassinová, skončila štvrtá.

Už v 1. kole sa s nedeľňajšími pretekmi rozlúčila úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome – Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Tá bola pred finále SP v Lenzerheide jedinou konkurentkou Vlhovej v boji o veľký glóbus, ale po zrušení zjazdu a super G prakticky prišla o šancu zaútočiť na celkové prvenstvo vo Svetovom pohári a 25-ročná Slovenka svoj premiérový zisk veľkého glóbusu dovŕšila šiestym miestom v sobotnom slalome.

vlhova

Petra Vlhová, foto: SITA/AP Photo/Marco Trovati

V hodnotení šiesta

Vlhová v hodnotení obrovského slalomu skončila šiesta. Pred nedeľňajšími pretekmi sa ešte teoreticky mohla posunúť na druhé miesto. S istotou veľkého glóbusu „vo vrecku“ však už pravdepodobne trochu povolila v koncentrácii.

Petra Vlhová

Petra Vlhová, foto: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

„Bola to skutočne dlhá a ťažká sezóna. Počas nej som zažila vzostupy i pády. Je to niečo úžasné. Zisk veľkého glóbusu bol môj predsezónny cieľ a urobila som všetko, aby sa to podarilo. Všetci v tíme sme šťastní, pretože sme sa zapísali do histórie našej vlasti,“ povedala Vlhová po posledných pretekoch v sezóne podľa RTVS.

Vlhová priznala, že počas sezóny mala obdobie, keď jej to vôbec nešlo podľa predstáv. Nepriaznivé obdobie však prekonala. „Niekde v strede sezóny som vôbec nelyžovala tak, ako by som chcela. Vtedy to bolo dosť náročné. Dalo mi to však veľké množstvo skúseností. Naučila som sa, že aj keď to práve nejde, treba bojovať až do konca,“ skonštatovala.

Petra Vlhová

Petra Vlhová s glóbusom, foto: SITA/AP Photo/Marco Trovati

 

Článok sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA