Sociálne siete

Šport

Wout van Aert sa stal víťazom 1. etapy 72. ročníka pretekov Critérium du Dauphiné

Zverejnené:

Upravené: 30. januára 2021 o 0:00

189

CYKLI bfccfdb

REKLAMA

12. august 2020 19:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA 12. augusta (SITA) – Belgičan Wout van Aert sa stal víťazom stredajšej 1. etapy 72. ročníka prestížnych pretekov Critérium du Dauphiné. Dvadsaťpäťročný člen tímu Jumbo-Visma zvládol trať z Clermont-Ferrand na vrchol Saint Christo en Jarez dlhú 218,5 km za 5:27:42 h, v záverečnom špurte odsunul na druhú priečku Juhoafričana Daryla Impeyho (Mitchelton-Scott), tretí skončil minuloročný celkový víťaz Tour de France Egan Bernal z Kolumbie (Ineos).

„Mal som dobré nohy. Včera som prišiel do hotela celkom unavený, keďže som predtým mal pár dní voľno. Napriek tomu sme chceli urobiť maximum pre úspech a podarilo sa to,“ zhodnotil po víťaznej etape Van Aert.

Elitný slovenský špurtér Peter Sagan (BORA-hansgrohe) v záverečný kilometroch stratil kontakt s najlepšími a napokon obsadil 93. pozíciu s odstupom 7:23 min na víťaza. V rovnako čase ako Van Aert finišoval Saganov tímový kolega Emanuel Buchmann na 16. mieste.

V stredajšej etape jazdci absolvovali niekoľko stúpaní vrátane nepríjemného desaťkilometrového výšľapu na Col du Béal s priemerným sklonom 5,6 percenta. Aj cieľ bol v miernom stúpaní, s ktorým sa najlepšie vyrovnal Van Aert. Ten si v tomto roku pripísal už prvenstvá na klasikách Miláno-San Remo či Strade Bianche.

Ešte náročnejší dojazd čaká cyklistov vo štvrtok, na rad totiž príde cieľových 16,6 km na Col de Porte do výšky 1315 m s priemerným sklonom 6,2 percenta a 11-percentným maximom.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA