Sociálne siete

Šport

Z múzea v Kalifornii ukradli bicykle v hodnote 160-tisíc dolárov, aj Saganov víťazný z Paríž-Roubaix 2018

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 15:51

195

large APTOPIX France Cycling Tour de France  aadbabcdeeeaaea febea
ZDROJ: Na archívnej snímke Peter Sagan/SITA/AP Photo/Christophe Ena

REKLAMA

18. december 2020 17:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Z múzea v Morgan Hill v americkom štáte Kalifornia ukradli neznámi zlodeji 16 bicyklov s historickou hodnotou 160 000 USD. Bol medzi nimi aj ten, na ktorom Slovák Peter Sagan vyhral v roku 2018 slávnu klasiku Paríž-Roubaix. Informuje o tom špeciálny web Cyclingnews s odvolaním sa na časopis CyclingTips.

Sagan ovládol Paríž-Roubaix 2018 jedinečným spôsobom, keď v záverečných 54 km sólojazdou dostihol dvojicu v úniku a v samom závere na velodróme v Roubaix zdolal v šprinte Švajčiara Silvana Dilliera. Preteky vyhral na bicykli značky Specialized S-Works Roubaix v povrchovej úprave „Sagan Collection“, v špeciálnej zlatej a čiernej farbe, inšpirovanej Saganovou láskou k rýchlym autám a americkej móde. Ukradli aj ďalší niekdajší Saganov bicykel – S-Works Venge, na ktorom odjazdil Tour de France 2019 a získal rekordný siedmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže na „Starej dáme“. Do rúk zlodejov putovali aj bicykle niekdajšieho fenomenálneho švajčiarskeho klasikára Fabiana Cancellaru či nemeckého multišampióna v časovke Tonyho Martina.

Policajné oddelenie v Morgan Hill potvrdilo, že pri lúpeži, ku ktorej došlo v sobotu 12. decembra, boli použité dve vozidlá. Boli nimi Toyota 4Runner, ktorá sa neskôr nachádzala neobsadená v kalifornskom meste Salinas, a biela skriňová dodávka obsahujúcou ukradnuté bicykle.

Pôvodný článok:
https://www.cyclingnews.com/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA