Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Americký herec Sean Penn točí na Ukrajine dokument o ruskej invázii. Zelenskyj ocenil jeho odvahu

Zverejnené:

Upravené: 25. februára 2022 o 14:48

342

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Americký herec a režisér Sean Penn je na Ukrajine, kde natáča dokument o ruskej invázii.

Vo štvrtok to oznámila kancelária ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Držiteľ dvoch Oscarov podľa nej preukazuje väčšiu odvahu ako mnoho západných politikov. Pennu vyfotografovali medzi účastníkmi vládnej tlačovej konferencie v Kyjeve a na videu zverejnenom na instagramovom účte ukrajinskej hlavy štátu ho zachytil sám Zelenskyj.

Zelenského kancelária vo štvrtok vo svojom príspevku na Facebooku napísala, že sa Penn zúčastnil tlačových brífingov, stretol sa s podpredsedníčkou ukrajinskej vlády a hovoril o ruskej invázii s novinármi a vojakmi.

„Sean Penn preukazuje odvahu, ktorá chýba mnohým iným, vrátane západných politikov,“ uviedla ukrajinská prezidentská kancelária. „Režisér prišiel do Kyjeva predovšetkým preto, aby ako dokumentarista zaznamenal všetko dianie na Ukrajine a povedal svetu pravdu o ruskej invázii do našej krajiny,“ doplnila.

Penn, ktorý pracuje na dokumente z produkcie VICE Studios, Ukrajinu navštívil aj koncom novembra. Na fotografiách bol vtedy zachytený pri návšteve frontových línií ukrajinských síl pri Doneckej oblasti.

Penn sa zapojil do mnohých medzinárodných humanitárnych a protivojnových projektov a v reakcii na zemetrasenie na Haiti v roku 2010 založil neziskovú organizáciu CORE, príbeh zdokumentoval v snímke Citizen Penn (Občan Penn).

Na Slovensko-ukrajinských hraniciach sa tvoria kolóny utečencov z Ukrajiny

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA