Sociálne siete

ZAHRANIČIE

K pobrežiu Alabamy sa blíži hurikán Sally

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 10:05

137

large  ceab

REKLAMA

16. september 2020 10:00 SITA, redakcia

NAVARRE BEACH 16. septembra (SITA/AP) – Silný dážď a povodne zasiahli časti pobrežia severozápadnej Floridy a štátu Alabama, ku ktorému sa pomaly blíži hurikán Sally, pričom hrozí až 76 centimetrov zrážok a historické záplavy. Podľa amerického Národného centra pre hurikány sa očakáva, že Sally sa na pevninu dostane v priebehu stredy rýchlosťou len tri kilometre za hodinu. Epicentrum k pevnine dorazí pravdepodobne v Alabame pri hraniciach s Floridou.

Americké Národné centrum pre hurikány predpokladá, že Sally na pevnine zostane hurikánom prvej kategórie, pričom dodalo, že „pravdepodobné sú historické, život ohrozujúce náhle povodne“. „Budú to historické záplavy,“ povedala Stacy Stewartová, špecialistka centra pre hurikány. „Ak ľudia bývajú neďaleko riek a potokov, musia sa evakuovať,“ dodala.

Americký prezident Donald Trump ešte v pondelok vyhlásil stav núdze pre časti štátov Louisiana, Mississippi a Alabama a na Twitteri uviedol, že obyvatelia by sa mali zapísať do zoznamov štátnych a miestnych úradov.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA