Sociálne siete

ZAHRANIČIE

NÓRSKO: Na nelegálnej párty sa otrávilo 25 ľudí

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 10:31

157

unnamed  b

REKLAMA

31. august 2020 14:00 SITA, redakcia

KODAŇ 31. augusta (SITA/AP) – Na nelegálnej rave párty v Nórsku sa otrávilo oxidom uhoľnatým z prenosných generátorov 25 ľudí. V kritickom stave hospitalizovali piatich ľudí, z toho sú dvaja policajti, ktorí zasahovali na mieste ako prví. V súčasnosti nie sú v ohrození života. Dvoch pacientov v pondelok už prepustili z jednotky intenzívnej starostlivosti.

Na párty, ktorá sa konala v bunkri, sa zišlo približne 200 ľudí vo veku od 20 do 40 rokov. Dieselové generátory využili na energiu pre svetlá a zvukový systém. Polícia odhalila podujatie v nedeľu ráno, keď stretla v parku skupinu „zmätených mladých ľudí“. Záchranári našli v bunkri sedem ľudí v bezvedomí. V prípade zatiaľ nikoho neobvinili.

Párty sa začala v sobotu v noci a informovali o nej v uzavretých skupinách na sociálnych sieťach. Spoločnosť, ktorá vlastní bunker, označila prípad ako „vážne vlámanie“ a dodala, že za incident nenesie žiadnu zodpovednosť. Vstup do priestorov v minulosti chránil vystužený betón. Nový majiteľ ho však odstránil a nahradil ho drevenými doskami.

Organizátori uviedli, že generátory sa nachádzali v miestnosti s vetraním, čo však polícia ani hasiči nepotvrdili. Niekoľko účastníkov párty vyhlásilo, že museli často chodiť von, aby sa nadýchali čerstvého vzduchu.

Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn bez zápachu a vzniká pri spaľovaní palív na báze uhlíka, vrátane plynu, ropy, dreva a uhlia. Vystavenie plynu môže spôsobiť bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť, problémy s dýchaním, podráždenie nosa, očí a hrdla a v niektorých prípadoch sa môže skončiť aj smrťou.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA