Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Obyvatelia Madridu protestovali proti reštrikciám v najchudobnejších štvrtiach

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 9:57

102

large Virus Outbreak Spain  ddfacedbecb bdf

REKLAMA

20. september 2020 12:00 SITA, redakcia

MADRID 20. septembra (SITA/AP) – Obyvatelia Madridu v nedeľu protestovali proti tomu, ako šéfka regionálnej vlády Isabel Díaz Ayusová rieši pandémiu koronavírusu, keďže uvalila nové reštrikcie pre štvrte s najvyššou mierou šírenia nákazy. Protestujúci mali rúšky a snažili sa udržiavať odstup, pričom žiadali odstúpenie Ayusovej. Demonštranti boli po celom meste a preto bolo ťažké odhadnúť ich počet.

V madridskej štvrti Vallecas protestujúci volali „Pre všetkých alebo pre nikoho!“, čím kritizovali piatkové rozhodnutie Ayusovej, že reštrikcie budú platiť pre niektoré najchudobnejšie oblasti španielskeho hlavného mesta. Podľa miestnych úradov sa v týchto štvrtiach vírus šíri najrýchlejšie. Reštrikcie sa dotýkajú zhruba 860-tisíc ľudí, ktorí nesmú zo svojej štvrte odísť s výnimkou cesty do práce, do školy alebo na dohodnutú návštevu zdravotníckeho zariadenia. Parky v dotknutých štvrtiach sú zavreté a obchody a reštaurácie musia obmedziť počet návštevníkov na polovicu svojej kapacity.

Španielsku sa nedarí zastaviť druhú vlnu pandémie koronavírusu, ktorý podľa údajov ministerstva zdravotníctva v krajine zabil najmenej 30 400 ľudí. Miera šírenia nákazy v Madride je viac ako dvojnásobne väčšia v porovnaní s celoštátnym priemerom.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA