Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pápež sa stretol s ajatolláhom Alím Sístáním, jedným z najvyšších duchovných šiítskeho islámu

Ajatolláh po schôdzke vyhlásil, že kresťania by mali „rovnako ako všetci Iračania žiť v bezpečí a mieri a so všetkými ústavnými právami“.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:24

204

frantisek papez
Stretnutie pápeža Františka v irackom posvätnom meste Nadžaf, foto: SITA/AP Photo/Andrew Medichini

REKLAMA

SITA

NADŽAF – Pápež František sa v sobotu v irackom posvätnom meste Nadžaf stretol s veľkým ajatolláhom Alím Sístáním, ktorý je jedným z najvyšších duchovných šiítskeho islámu, aby spoločne vyzvali na mierovú koexistenciu. Alí Sístání je v prevažne šiítskom Iraku vysoko uctievanou osobou a jeho názormi na náboženské a ostatné záležitosti sa riadia šiíti po celom svete.

„Veľmi pozitívne“ stretnutie trvalo 40 minút, povedal náboženský predstaviteľ v Nadžafe, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nemal oprávnenie poskytovať informácie médiám.

Vo vyhlásení, ktoré zverejnil jeho úrad po stretnutí, ajatolláh uviedol, že kresťania by mali „rovnako ako všetci Iračania žiť v bezpečí a mieri a so všetkými ústavnými právami“. Poukázal pritom na „rolu, ktorú náboženské autority zohrávajú pri ich ochrane aj pri ochrane iných, ktorí tiež pocítili nespravodlivosť a škody počas udalostí posledných rokov“.

Pápež František do Iraku pricestoval v piatok a stretol sa s vysokopostavenými vládnymi predstaviteľmi. Ide o jeho prvú zahraničnú cestu od vypuknutia pandémie koronavírusu.

papez frantisek

Pápež František v Iraku, foto: SITA/AP Photo/Andrew Medichini)

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA