Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pokusy o vyslobodenie lode Ever Given zatiaľ nevyšli

Loď MV Ever Given plaviaca sa pod panamskou vlajkou, ktorá smerovala z Ázie do Rotterdamu, uviazla v Suezskom prieplave v utorok. Incident podľa odhadov bráni transportu tovarov za 9,6 miliardy dolárov denne.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 28. marca 2021 o 16:17

63

Loď Ever Given, foto: SITA/AP Photo/Mohamed Elshahed

SITA

SUEZ — Pokus o vyslobodenie kontajnerovej lode Ever Given, ktorá uviazla v Suezskom prieplave, v sobotu nevyšiel. V nedeľu sa k úsiliu o ukončenie kritickej situácie pripoja dva ťažné člny. Zástupca správy Suezského prieplavu uviedol, že v závislosti od prílivových vĺn sa počas dňa uskutočnia dva pokusy o uvoľnenie lode.

Loď MV Ever Given plaviaca sa pod panamskou vlajkou, ktorá smerovala z Ázie do Rotterdamu, uviazla v Suezskom prieplave v utorok. Podľa údajov časopisu Lloyd’s List, ktorý sa venuje nákladnej preprave, incident bráni transportu tovarov za 9,6 miliardy dolárov denne. Odborníci upozorňujú, že snaha o vyslobodenie lode môže trvať aj niekoľko týždňov. Loď Ever Given, ktorej prevádzkovateľom je taiwanská spoločnosť Evergreen Marine, má veľkosť štyroch futbalových ihrísk. Podľa Lloyd’s List čaká pred vstupom do Suezského prieplavu z oboch strán viac ako 160 lodí.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA