Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pre výstavbu železnice chcú zrezať 250-ročnú hrušku

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 10:57

108

large strom efbcf

REKLAMA

18. august 2020 11:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 18. augusta (SITA) – V anglickom Cubbingtone plánujú zrezať vzácnu 250-ročnú hrušku, ktorá stojí v ceste novej železničnej trati. Strom rastie na okraji lesa v grófstve Warwickshire. V roku 2015 ho označili za anglický strom roka. Predpokladá sa, že je to druhá najväčšia divá hruška v krajine. Podľa odhadov má 250 rokov, pričom každý rok má plody.

Napriek jej popularite ju plánujú zrezať v rámci prípravných prác pre železničnú trať HS2, ktorá bude spájať Londýn, Birmingham, Manchester a Leeds. Až do uzatvorenia oblasti tam vodili ľudí členovia organizácie Cubbington Action Group, ktorú zriadili na protest proti HS2. Študenti zo Shuttleworth College v Bedfordshire si stihli zobrať odrezky a budú sa snažiť rozmnožiť starú hrušku pre miestne školy, cintorín či dediny.

Hovorca HS2 pre BBC povedal, že v rámci projektu vysadia sedem miliónov stromov a nové lesy zaberú viac ako deväť štvorcových kilometrov.

Pôvodný článok:
https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2020/aug/17/tree-of-the-week-the-beloved-250-year-old-wild-pear-being-cut-down-for-hs2

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA